instalace staršího kernelu

Založil funnyman, 23. 10. 2011, 16:14:32

Předchozí téma - Další téma

funnyman

Zdravím, přecházím od ubuntu směrem k debianu, vzal jsem to oklikou přes linux mint debian edition, protože jsem se čistého debianu jakožto linuxový laik bál. Mám dotaz ohledně instalace starší verze kernelu.
Teď mám kernel verze Linux 3.0.0-1-amd64, potřebuji kernel verze 2.x.x.x, zkrátka poslední kernel řady 2, protože na nové řadě je bug způsobující kernel panic při odebrání externího disku a dokud to neopraví, tak mi to bude stále a stále padat (ext. disk používám často). Jakým příkazem donutím linux, aby nainstaloval tenhle starší kernel a používal jej namísto nejnovějšího?
Děkuji za radu
Lenovo R61 - 14.1", Intel Core 2 Duo T8100 (2.1GHz), Intel X3100, 2GB RAM - LMDE 64-bit
ASUS wl-500g s "Oleg's firmware" - MIPS Linux

Ota Trkola

Ahoj, instalace Debianu není třeba se bát. Pokud potřebuješ kernel řady 2.6.x, musíš instalovat Debian Squeeze (stable). Linux Mint Debian Edition je založen na Debianu Wheezy (testing) a ten obsahuje již jen kernel řady 3.x.x. Tzn pokud chceš Debian a jádro 2.6.32 (nebo 2.6.38 z backports), tak nainstaluj Debian Squeeze přímo. Návod na instalaci z businesscard ISO je na foru, instalovat lze i z běžného CD, kde stačí stáhnou pouze první CD.

funnyman

při bootu mi grub nabízí kernel 3.0.0-1 a 2.6.39-2, takže mám možnost bootovat do kernelu řady 2.6. Podle kernel.org ale existuje 2.6.39.4, tak jsem si říkal, že bych mohl nainstalovat ten (pokud tedy je v repozitáři, kompilovat to je zbytečné).
Samozřejmě tam asi nebude nijak velký rozdíl mezi sousedícími verzemi kernelu, ale už jen z hlediska získávání zkušeností pro používání debianu jsem si říkal, že bych se o to mohl pokusit.

Na nějakém anglickém fóru jsem našel jakýsi příkaz "hold" pro udržení "správné" verze kernelu. Nemohl bych tedy alespoň nějak "zaholdovat" ten starší kernel co mám nainstalovaný, aby mi při startu grub automaticky nenabíhal do nejnovějšího?

(někdy mám problém popsat problém. doufám že píšu srozumitelně...)
((LMDE se mi líbí. Je to pro mě takové "mezipatro" mezi ubuntu v přízemí a debianem v prvním patře))
Lenovo R61 - 14.1", Intel Core 2 Duo T8100 (2.1GHz), Intel X3100, 2GB RAM - LMDE 64-bit
ASUS wl-500g s "Oleg's firmware" - MIPS Linux

Ota Trkola

Jaký ti Grub nabízí kernel, je záležitost instalačního media a instalátoru. Debian Wheezy (testing) má už pouze jádro řady 3.x.x. Pokud jej měl LMDE během instalace a je stále v systému, tak ho lze používat dokud nebude odstraněno. Jinak z Debianu Wheezy nelze zpětně instalovat kernel řady 2.6.x.