YouTube nepřehrává video [vyřešeno]

Založil Listy, 24. 10. 2013, 11:10:31

Předchozí téma - Další téma

Listy

Zdravim,
mám takový problém, mám Iceweasel 17.0.9 a na youtube mi to nepřehrává video, jenom to do nekonečna jakoby načítá, ale přehrávání nezačne. Co se týče linuxu je toto moje první instalace, takže jsem úplná lama. Prosím o radu, kterou pochopím i já.

Brano Dohoda

No mal by si nainštalovať flashplugin, otvor si terminál a zadaj:
sudo aptitude install flashplugin-nonfree

A malo bi to fungovať a asi si zle vložil tento príspevok do zlej témy lebo toto je sekcia pre návody hehe nevadí moderátor to presunie do správnej sekcii.

Ak by video aj tak nešlo alebo by terminál hlásil nejaké nezmysly tak sa ozvi, ak ti to YouTube pôjde tak daj vedieť tiež že vieme či ti to pomohlo alebo nie.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Listy

#2
Nejdřív se omlouvám, za špatně zařazený dotaz.
Bohužel to nefunguje, jenom jsem si přečetl pár moudrých slov:

We trust you have received the usual lecture from the local System
Administrator. It usually boils down to these three things:

    #1) Respect the privacy of others.
    #2) Think before you type.
    #3) With great power comes great responsibility.

[sudo] password for mm:

Zadal jsem svoje heslo a napsalo to

mm is not in the sudoers file.  This incident will be reported.

Co dál?

Petr Haresta

má uživatel mm práva roota? Tak to zkus bez sudo...
Případně doporučuji nastudovat:
https://wiki.debian.org/sudo

Brano Dohoda

Listy postupuj podľa môjho snáď zrozumiteľného manuálu pre začiatočníkov :D

Otvoriť terminál a zadať príkaz (neviem čo v tom PC máš či Gnome, KDE, XFCE takže použijeme konsolový editor)
sudo nano /etc/sudoers

Zo scrolluj úplne dole a tam vlož následovné
mm    ALL=(ALL:ALL) ALL

Po tomto stlač klávesovú skratku CTRL+X následne na to klávesu Y (ako YES) a ENTER. Po tomto by mal biť užívateľ mm už v sudoers a teraz môžeš pokračovať v inštalácii.

Citace od: Valsin kdy 24. 10. 2013, 16:32:53
No mal by si nainštalovať flashplugin, otvor si terminál a zadaj:
sudo aptitude install flashplugin-nonfree

A malo bi to fungovať a asi si zle vložil tento príspevok do zlej témy lebo toto je sekcia pre návody hehe nevadí moderátor to presunie do správnej sekcii.

Ak by video aj tak nešlo alebo by terminál hlásil nejaké nezmysly tak sa ozvi, ak ti to YouTube pôjde tak daj vedieť tiež že vieme či ti to pomohlo alebo nie.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Palo M.

Sorry Valsin, ale strasne som sa zarehotal:
- Uzivatel nie je v sudoers
- Ty mu poradis, aby spustil sudo nano /etc/sudoers a pridal sa tam (na co ale potrebuje byt v sudoers)
To je hotova Hlava 22 :P
A len tak mimochodom, lepsie nez nano /etc/sudoers je pouzit prikaz visudo (v man sudoers je napisane preco).


Listy: Ak si pri instalacii zadal heslo pre spravcu (uzivatela root), tak tvoj bezny ucet (napriklad uzivatel mm) nie je v /etc/sudoers. Ak ide o tvoj vlastny ucet (teda predpoklada sa, ze budes system aj administrovat, napriklad priinstalovavat programy, kontrolovat/spustat updaty, menit systemove nastavenia), tak je dobry napad pridat svoj ucet do sudoers (ak pocitac pouziva aj niekto menej znaly, kto by pristup k administracii mat nemal, ten ma mat samostatny ucet, ktory zase nie je v sudoers).

Pridat uzivatela do /etc/sudoers moze len root (alebo ten, kto uz ma patricne prava v sudoers nastavene). Takze v terminali natukaj "su -", vypyta si to heslo uzivatela root a si prihlaseny ako root.
Prva moznost je ist cestou, ktoru uz radil Valsin: Spusti prikaz "visudo", spusti sa ti priamo editacia suboru sudoers a v editore pridaj ten riadok, ktory ti uz poradil Valsin:
mm    ALL=(ALL:ALL) ALL
Po ulozeni suboru uz moze uzivatel mm vykonavat sudo, takze mozes odhlasit root-a (pomocou prikazu "exit" ukoncis rootovsky shell ktory si spustil cez "su -").
Druha moznost je podla mna jednoduchsia: pridas daneho uzivatela do skupiny "sudo", ktora uz ma prednastavene prava v /etc/sudoers - je to jednoduchsie v tom, ze nemusis editovat subor (subor je citlivy na syntax), ale len zadas (ako root) prikaz "adduser mm sudo". V tomto pripade sa ale musis odhlasit zo stroja, aby toto nove clenstvo v skupine sudo zacalo byt platne v systeme (ale prihlasenie/odhlasenie je opat jednoduchsie a menej nachylne na chyby, nez editacia suboru).

Potom uz pod uzivatelom mm mozes spustit ten "sudo aptitude install flashplugin-nonfree" z prvej rady od Valsina.

Listy

Díky všem za snahu, bohužel zatím bez úspěchu, nejdříve jsem provedl jeden postup a terminál vypsal :

K balíku flashplugin-nonfree nebyla nalezena kandidátská verze
K balíku flashplugin-nonfree nebyla nalezena kandidátská verze
Žádné balíky se nebudou instalovat, aktualizovat nebo odstraňovat.
0 balíků aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.
Potřebuji stáhnout 0 B archivů. Po rozbalení bude použito 0 B.

je mi jasné, že druhý postup je to samé, ale přesto jako správný tonoucí co se stébla chytá jsem ho provedl taky a samozřejmě to nakonec vypsalo přesně to samé.
Bohužel když pustím video na Youtube tak se uprostřed pořád honí ty kuličky dokola, jakože to načítá ale přehrávání nezačne. Samozřejmě jsem zkoušel víc různých videí.

Jinak používám GNOME Verze 3.4.2, ale konzole mi vyhovuje víc než okenní prostředí, protože důvod této instalace je, že se chci seznámit s linuxem obecně, Debian jsem si pro toto vybral záměrně jelikož si chci hrát s Rapsberry PI a psát nějaké malé aplikace pro toto zařízení v C#. A jestli se nepletu, tak Debian je snad nejvhodnější.

Brano Dohoda

#7
Listy otvor si terminál a zadaj
sudo nano /etc/apt/sources.list

a tam na konci každého riadku doplníš slova contrib a non-free aby to vyzeralo nejak takto následovné

deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ wheezy main contrib non-free
deb-src http://ftp.cz.debian.org/debian/ wheezy main contrib non-free

deb http://security.debian.org/ wheezy/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ wheezy/updates main contrib non-free

# wheezy-updates, previously known as 'volatile'
deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ wheezy-updates main contrib non-free
deb-src http://ftp.cz.debian.org/debian/ wheezy-updates main contrib non-free


Ako ďalší krok dáš update.
sudo aptitude update

Potom ti už pôjde nainštalovať flashplugin.
sudo aptitude install flashplugin-nonfree

Pre info upgrade Debianu ak sú nejaké aktualizácie tak robíš overuješ následovne, týmto si skontroluješ či sú nejaké aktualizácie a ak sú tak sa systém z aktualizuje
sudo aptitude update
sudo aptitude upgrade

PS: Listy ak si pri inštalácii nezadával heslo pre root tak si ešte nastav heslo pre roota a to príkazom
sudo passwd root
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Listy


Brano Dohoda

#9
Super to ma teší a ešte odporúčam si dať Iceweasel 24 lebo ta 17stka ako nie je zlá ale no ma pár múch, tak ak budeš chcieť tak tu je o tom popísané ako na to: https://forum.debian-linux.cz/index.php?topic=954.0
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Ota Trkola

To mi připomíná, že ten návod na instalaci aktuálního Iceweaselu musím aktualizovat.