Problém s bootem Debianu Wheezy

Založil boldak, 22. 05. 2013, 09:20:56

Předchozí téma - Další téma

Jan Skořepa

Právě kvůli stabilitě jsem na Wheezyho přešel ze Sida. Ten byl super, pokud vše fungovalo. Pak přišla aktualizace a klidně něco přestalo fungovat (vypalovačka, bluetooth...). Nejhorší je, že jsem nepřišel ani na to, že něco nefunguje, až když jsem to potřeboval. Tady na Wheezym mi vše funguje a dle všeho i dlouho bude. A těch pár aplikací, které bych rád novější (Iceweasel, LibreOffice...) si tahám z backports. :)

Jinak ten CRUX se mi na 32bit VirtualBoxu nepodařilo zprovoznit, je to pro 64bit.

Ještě jsem něco našel na netu o parametrech GRUBu jako nomodeset nebo nastavení grafiky, tak to zkusím a uvidím. Pro jistotu si vezmu i CD s Jessie. :)
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

Matesax

Kdeže - Arch je jen na 64 bits, ale CRUX na všechny platformy... Každopádně - jak to je s tou instalací? V expertním módu máš všechny kroky - proto jak píši - hned vidíš problém...
Nevěřím v nic - pak má víra jest vyšší, než kterákoliv jiná...

Jan Skořepa

Stáhl jsem si CRUX 3.0 a psalo mi to ve VirtualBoxu, že jádro požaduje x86-64 CPU, ale že bylo detekováno pouze i686 CPU.

Ten expertní mód zkusím a večer dám vědět - díky za pomoc. :)
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

Matesax

#18
Aha - ty asi nevíš jak to chodí s kernelem... :D

http://crux.nu/Main/DownloadOldReleases

Ještě přímo ISO:

http://mirrors-uk.go-parts.com/crux/crux-2.7.1/iso
Nevěřím v nic - pak má víra jest vyšší, než kterákoliv jiná...

Jan Skořepa

Tak zkusil jsem v GRUBu zadat parametr "nomodeset", naběhla konzole, nainstaloval jsem firmware-linux a xorg a po restartu už to běželo bez problémů - takže vyřešeno, Wheezy funguje. :)

Díky za ten odkaz na CRUX, to funguje, ale po naběhnutí konzole jsem už nevěděl, co s tím, tak se v tom šťourat nebudu.

Každopádně díky za rady a snahu pomoct. :)
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

Matesax

Co s tím - postavit to... Od toho CRUX a Arch jsou - nejlepší Linuxy na vlastní sestavení pro ty, kteří nejsou přímo programátory... Každopádně jsi mohl použít tu expertní instalaci - alespoň bychom věděli, kde to selhává... JInak jednodušší by tedy bylo nabootovat LiveCD Debianu a chrootnout se do disku...
Nevěřím v nic - pak má víra jest vyšší, než kterákoliv jiná...