Debian Lenny/Squeeze? KDE3/4? [SOLVED]

Založil Visterius, 17. 11. 2009, 19:40:13

Předchozí téma - Další téma

Visterius

Nazdar.

Nové Kubuntu je sice fajn, ale z osobních a praktických důvodů byl raději na disku viděl Debian.
Řeším dilema, co je lepší použít.
Pokud si vyberu 5.0, budu sice mít stabilní systém, ale KDE 3.5 (=qt3 apps).
V případě squeeze je to zase opačná situace, KDE 4.3 a stabilita, která závisí co se HW týče čistě na mém štěstí (pokusy na jednom z říjnových weekly-buildů o instalaci proprietárních ovladačů ATI grafiky dopadly dost katastrofálně).

To, co by mi mělo pomoci k rozhodnutí, je vyřešení otázky KDE3 vs. KDE4 - existuje vůbec nějaký logický důvod k přechodu na vyšší verzi? Dřív jsem automaticky přecházel na nejnovější buildy, ale pokud vynechám úchvatně vypadající Plasmoidy, přináší to spíš jen potíže a velice málo kladných vlastností (tuším, že je to i ve verzi 4.3 ještě pořád pomalejší, než 3.5.10?).

Poslední možností je samozřejmě používání qt4 aplikací a kompletní přechod na Enlightenment :). Poprosil bych tedy o rady a komentáře, jaké máte s tímhle srovnáváním zkušenosti. Díky.

Memento Mori

Debian Sid, E17..

,,Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu."

Ota Trkola

A co použít Lenny a k tomu KDE 4 z Backports?

MartenP

Já bych k tomu řekl asi následující všeobecný žblebt.

Poslední dobou zjišťuji, že honba za nejnovějšími verzemi byl můj největší IT omyl. Naprostým a elementárním základem dobře fungujícího systému je odladěnost a stabilita. Tu člověk získává především používání stabilních větví distribucí. Pro člověka, který počítač skutečně >používá< a pracuje s ním je tedy volba jasná. Raději o trochu starší verze aplikací, ale skálopevná stabilita. Za mě tedy Lenny.

Se Squeezem mám na druhém počítači poslední dobou stále jen problémy a na normální práci to prostě není. Volba na mém ntb tedy padla na Lennyho a je to až na jednu chybičku pošušňáníčko.

Visterius

Eh.. Po menší konzultaci s quejkym to vypadá, že dám ještě jednu šanci squeezu kvůli nutkání nainstalovat E17 + qt4 apps. Určitě si ale vedle toho nainstaluju rock-solid lennyho s KDE3.5.10 jakožto systém na práci vedle výše uvedeného pískoviště. Díky.

Memento Mori

Debian Sid, E17..

,,Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu."

Erich Stark

Citace od: Visterius kdy 17. 11. 2009, 21:23:46
Eh.. Po menší konzultaci s quejkym to vypadá, že dám ještě jednu šanci squeezu kvůli nutkání nainstalovat E17 + qt4 apps. Určitě si ale vedle toho nainstaluju rock-solid lennyho s KDE3.5.10 jakožto systém na práci vedle výše uvedeného pískoviště. Díky.

Urcite to skus, stabilita je na prvom mieste ak to potrebujes na pracu. Kazdopadne pokial sa nemylim niekedy o vianociach ma vyst stable squezee, myslim ze si daju na tom viac zalezat, tak potom mozes upgrade na KDE4 ;)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

MartenP

O Vánocích se teprve zamrazí a bude se už jen opravovat. Nové verze nebudou přicházet.Takže na nahození Squeeze jako stable je ještě dost času.

Erich Stark

Citace od: Márten kdy 19. 11. 2009, 09:19:28
O Vánocích se teprve zamrazí a bude se už jen opravovat. Nové verze nebudou přicházet.Takže na nahození Squeeze jako stable je ještě dost času.
Aha mne sa zdalo ze cital nieco v takom style ze squeeze bude vydany o nieco skor ako ostatne verzie debianu, pretoze debian prechadzal na pravidelny plan vydavania. Mozno som to len zle precital :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."