Wifi na Lenovo G50-70

Založil xsaruj, 08. 06. 2014, 00:11:31

Předchozí téma - Další téma

xsaruj

Dobrý den rád bych poprosil o radu.
Pořídil jsem si nový notebook Lenovo IdeaPad G50-70 http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-g50-70-cerna/153784/produkt
a jelikož už mám plné zuby windows tak jsem se rozhodl ze pro Debian jako jediný systém.
Instalace proběhla bez problémů ale nefunguje mi wifi, internet jde jen přes kabel a občas mi nejde USB.
Už mam zkušenosti s linuxem na jiných počítačích kde mi vše fungovalo v pohodě. Samozřejmě jsem četl že bývá problém s kompatibilitou a mne se to až do teď vyhíbalo, takže jsem teď docela překvapenej, něco jsem zkoušel už s tím dělat ale bez efektu.
Jsem běžný uživatel a zas tak tomu nerozumím, terminál jsem taky nikdy moc nepoužíval, na tu běžnou práci nikdy nebyl potřeba.
Proto bych rád poprosil jestli by se našla nějaká dobrá duše která by mi pomohla zprovoznit wifi a zjistit jestli i ostatní věci funguji jak maji.
Předem děkuji za radu.

Petr Krčmář

Je potřeba zjistit, jaká je v tom počítači bezdrátová karta. Napiš do terminálu příkaz lspci a hledej ve výpise řádek, kde bude napsáno Wireless Network Adapter nebo něco podobného. Pak sem ten řádek zkopíruj.

xsaruj

Děkuji za pomoc ... projistotu kopiruji cely výpis
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Haswell-ULT DRAM Controller (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Haswell-ULT Integrated Graphics Controller (rev 09)
00:03.0 Audio device: Intel Corporation Device 0a0c (rev 09)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation Lynx Point-LP USB xHCI HC (rev 04)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation Lynx Point-LP HECI #0 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation Lynx Point-LP HD Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation Lynx Point-LP PCI Express Root Port 3 (rev e4)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation Lynx Point-LP PCI Express Root Port 4 (rev e4)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation Lynx Point-LP PCI Express Root Port 5 (rev e4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation Lynx Point-LP USB EHCI #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Lynx Point-LP LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation Lynx Point-LP SATA Controller 1 [AHCI mode] (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation Lynx Point-LP SMBus Controller (rev 04)
01:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 10)
02:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9565 Wireless Network Adapter (rev 01)
03:00.0 Display controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI Device 666f
xsaruj@xsaruj:~$

Petr Krčmář

Aha, to je poměrně nový Atheros, podpora je v jádře od verze 3.10. Předpokládám, že máš Debian stable (Wheezy), takže budeš muset dotáhnout jádro z backports. Do /etc/apt/sources.list přidej řádek:

http://ftp.debian.cz/debian/ wheezy-backports main contrib non-free

Pak zaktualizuj databázi a nainstaluj příslušné jádro:

# aptitude update
# aptitude -t wheezy-backports install initramfs-tools linux-image-3.12-0.bpo.1-amd64

xsaruj

Tak už to funguje  :)
Děkuji moc za pomoc .. tohle bych sam nedal dohromady
eště jednou děkuji moc.

Petr Krčmář

Paráda, rádo se stalo.