Záloha systému

Založil adam1999, 25. 02. 2015, 17:43:18

Předchozí téma - Další téma

adam1999

Dobrý den,
Potřebuji zálohovat kompletně zálohovat celej systém (debian 7.8) do .iso souboru.
Aby se pak dal jednoduše obnovit když bude potřeba.
Zkoušel jsem Mondo Rescue  ale ten je jen pro verzi debian 7.
Prosím o radu jak mám systém zálohovat?
Děkuji za každou odpověď.

Ota Trkola

Zkoušel jsi Clonezilla? Myslím, že by to mohlo být to, co hledáš.

Jan Skořepa

Taky používám Clonezillu. Jedinou nevýhodu to má, když chcete obnovit zálohu na menší disk (např. při klonování na více PC), tak to nejde. Musí se na disk stejně velký nebo větší.
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

adam1999

No u toho je blbé že u při zálohování musím být u stroje.
Není nějaký program u kterého by to šlo přes ssh?

čepi

#4
Protoze tvorba image je off-line tak nekdo u toho stroje musi byt ;)
Samozrejme pokud nebudes pouzivat WOL pro vzbuzeni stroje, pak ti staci mit pripojeny nejaky medium ze kteryho nabootujes clonezillu (interni flash disk, SD karta, tftp server ...) + samozrejme medium na ktery tu zalohu ulozis (pripojeny disk, sitovou slozku...).

Citace od: Jan Skořepa kdy 25. 02. 2015, 22:44:32
Taky používám Clonezillu. Jedinou nevýhodu to má, když chcete obnovit zálohu na menší disk (např. při klonování na více PC), tak to nejde. Musí se na disk stejně velký nebo větší.

Co zkusit oddily pred zalohou zmensit? Jednou jsem kopiroval  (1:1) oddily z vetsiho disku na mensi pres Gparted Live CD a pomohlo zmenseni nejvetsiho oddilu (samozrejme pokud je tam volne misto pro zmenseni).
S clonezillou jsem to jeste timto zpusobem nezkousel, nebylo treba. Jinak ji vyuzivam nestale, muzu doporucit.
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Jan Skořepa

ano, toto (zmenšení přes gparted) jsem taky párkrát použil, ale až potom, co selhalo klonování, když "stejný" disk byl o pár kilobajtů menší ;) dlouho ale trvalo to zmenšování, protože disk byl zaplněný asi z 80 %
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit