FreeRapid Downloader na Debianu. How to

Založil Migilenik, 25. 10. 2010, 19:42:58

Předchozí téma - Další téma

Migilenik

FreeRapid Downloader na Debianu. How to

FreeRapid Downloader je užitečný prográmek napsaný v javě, pro stahování souborů z množství více či méně známých serverů pro sdílení souborů. Loni dokonce vyhrál anketu Czech Open Source. Důvodem, proč jsem napsal tento návod je, že pokud se uživatel drží přesných pokynů autorů, prostě to nefunguje. Na vině zřejmě bude debianí PolicyKit, nicméně to neznamená, že by autoři nemohli změnit své ,,rady" uživatelům.

README
Nu pravda, kolik lidí ho čte? Nicméně tím jsem začal, když to na první spuštění prostě nefungovalo, a to byla největší chyba.

Co je pro nás důležité v README:
III.   Jak spustit FreeRapid
=======================================
Instalace
------------
Rozbalte archiv se soubory do libovolného adresáře na pevném disku (cesta k aplikaci by neměla obsahovat speciální znaky typu '+', '!').

Jak spustit FRD na Ubuntu - nastavení správné Javy
Použijte následující příkazy:
- apt-get update
- apt-get install sun-java6-jre
- update-java-alternatives -l
- update-java-alternatives -s java-6-sun

// Můžete namítat, že zde jasně stojí, že návod je určen pro Ubuntu, nicméně na webu FRD je zmíněn i Debian.  

Spuštění
-----------
Linux
Spusťte příkazem ./frd.sh


_________________________________________________________________________________

Sám za sebe bych ještě pro začátečníky dodal to, že příkaz pro spuštění nebude fungovat do té doby, než mu spouštění povolíme. To provedeme klikem pravým myšem na soubor, v nabídce zvolíme vlastnosti, novém okně na záložce Oprávnění zaškrtneme ,,Povolit spouštění souboru jako programu". Stejně důležité je krom instalace javy spustit i ty dva další příkazy. Instalace javy nestačí, prostě to nefunguje.

Je to?
Pokud jste vše výše popsané provedli správně, FRD se spustí, ale můžete narazit na jeden podstatný problém, na který jsem narazil i já, a podle jedné diskuse na ABClinuxu nejsem sám. Tím podstatným problémem je, že FRD se nedokáže připojit do sítě. Na vině není firewall. Ani po jeho deaktivaci se FRD nedokázal připojit. Proto osobně svádím vinu na PolicyKit.

Řešení? Elegantní instalace!
Zapomeňte na rady autorů v download sekci, i na celé readme. Namísto sun-java6-jre, kterou doporučují autoři, nainstalujte openJDK6-jre. Nejenom že odpadají další příkazy, protože openJDK stačí pouze nainstalovat, ale s openJDK se FRD bez problémů připojí do sítě. Sem tam se u mě vyskytlo hlášení o kritické chybě(hlavně při přidávání souborů do fronty, nebo změny vzhledu) ale vše funguje.



Pro začínající gnomáky
Pro pohodlnost zbývá vytvořit spouštěč v nabídce. Pravým myšem klikneme na nabídku ,,Aplikace" v panelu, a klikneme na ,,Upravit nabídky". Druhý způsob: ,,Systém-volby-hlavní nabídka". Najedeme do sekce kam chceme spouštěč umístit, nejlepší bude asi ,,Internet", když jde o stahovač, a klikneme na ,,Nová Položka". Dál postupujeme podle obrázku.



Na závěr bych jen rád doporučil změnu vzhledu. Na ten javovy design se neda koukat. Pro gnomaky mam ukazku GTK stylu, ostatní si musi pogooglit nebo prostě zkusit sami.

Nahoře puvodni vzhled od javy, dole s GTK stylem.


Ubuntu je jen preview verze Debianu!

Ota Trkola

Návod hezkej, škoda že nestahuju... ;D

Erich Stark

to je hlavne pre windowsakov/warezakov :D
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

mosqa

toto zrejme nieje problem frd ale bugu v sun-jdk ktory znepristupni net pre vsetky java aplikacie, riesenie je okrem openjdk aj tu > https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/sun-java6/+bug/486215 [to ze je to z launchpadu si nevsimajte, spolahlivo funguje aj na debikovi :) ]

HonzaD

Mě se free rapid po chvílí zasekává s OpenJDK 7u111-2.6.7-1~deb8u1
Na windows mit o jde a dělá mi to na 2 instalacích debianu a zkoušel sjem to i v ubuntu nebo LXLE a to samé..