koupě notebooku

Založil Petra Dvořáková, 01. 06. 2014, 16:22:49

Předchozí téma - Další téma

Petra Dvořáková

Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.

Ota Trkola

Nekoupil bych si ani jeden. V tomto cenovém segmentu je nejlepší volba Lenovo. Zkus mrknout, maj tam také pár modelů:

http://www.levneelektro.cz/s4695-notebooky-zakladni?vr=lenovo

Roman Horník

Jo, hlavně HP a Acer jsou shity.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Petra Dvořáková

#3
Děkuji pánové, vyberu si tedy Lenovo. Jen musím nastudovat Dos licenci, jak je to s instalací Linuxu atd. Strejda Google snad poradí ;). Doufám že to nebude těžká ajťáčina  :D.

Když jsme v tomto tématu, jak je na tom starý dobrý Dell? Myslím nové modely. Díky
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.

Petra Dvořáková

Ten základní stačí.  http://www.levneelektro.cz/p807521-notebooky-lenovo-ideapad-b590-(59388935) Ještě si musím prostudovat tu Dos licenci.  Nakonec není Lenovo tak drahé.
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.

Ota Trkola

Ten co jsi vybral je úplně v pohodě, vůbec bych se ho nebál. Sám mám 3 roky starý model řady B - konkrétně B560 a funguje naprosto v pohodě. DOS tam je jen proto, aby tam něco bylo, pokud tam budeš dávat Linux, tak to neřeš.

čepi

Ja bych si dovolil nesouhlasit s vyse uvedenymi nazory na kvalitu notebooku a hodnoceni znacek.

Resp. castecne souhlasim s tim ze HP je predrazena "znacka", nenabizi pro bezneho spotrebitele o nic vice nez ostatni, naopak si myslim ze mimo par modelu probooku a elitebooku nema co nabidnout (a to co nabizi v nicem neprokona "konkurenci"). Pokud nevyuzivate i jejich sluzby provazane s jejich produkty podival bych se nekde jinde.

PackardBell -> znacka patrici skupine Acer Group, dnes jiz vetsina modelu shodnych s modely Acer rady Aspire, pokud se lisi tak jen v designu a barvach.
Momentalne je v ramci Acer Group vedena znacka PackardBell pro levnejsi segment trhu.

Acer - nesouhlasim s nazorem se Acer je shit. Tato legenda vznikla v dobach kdy laptop nebyl financne dostupny pro bezneho obcana a i movitejsi clovek se rozmislel zda takovyto stroj opravdu vyuzije vzhledem k jeho porizovaci cene. V te dobe prisel Acer s levnejsimi produkty nez konkurence ("zavedene" znacky), co do HW pouzivali stejne soucastky, vyrabi to stejni partneri. Rozdil byl predevsim v kvalite provedeni -> tam Acer zacal volit jednodusi konstrukci a levnejsi materialy.
Bohuzel lide jsou kratkozraci a hovada, ocekavali od mnohem levnejsiho zarizeni stejnou kvalitu provedeni jako napr. od IBM ThinkPad. Chovali se k temto zarizeni prasacky a pak se jen divily ze to zarizeni nevydrzelo (zejmena vika pantu). Nejjednodusi bylo zacit nadavat a oznacovat Acer za shit, uz ale zapomeli dodat ze nebyt Aceru, malokdo by si v ty dobe laptop mohl koupit.

Aceru to ale na trhu vyslo. A vsichni (podotykam opravdu vsichni) vyrobci se prizpusobyli -> tzn. zacali vyrabet na stejny zpusob. Jinak by totiz o tento trh prisli.

Dnes je uz uplne jedno jakeho vyrobce zvolite pokud jsou vase kriteria vyberu cena. O kriteriu kvalite provedeni totiz v segmentu do 20 000,- nemuze byt rec.

Vsichni pouzivaji ty stejne dodavatele a lidi co stoji za konstrukci laptopu, vsechny jsou typu "sendvič". Vyrabeji to ve stejnych tovarnach ti stejni lide, jen na jedny lince na to lepej takovy logo a na druhy jiny logo. Krom designu (tvar, barvy) se opravdu v nicem nelisi.

Lenovo - jo tak tohle je sranda :) Lenovo koupilo od IBM divizi PC, zahrnujici jak desktopy tak laptopy. Co s nimi "dokazalo" udelat je vsem znalym zname (tem ostatni staci doplnit jakekoliv sproste slovo/synonymum k znicit?). Ted se IBM zbavila i serveru (a storage) zalozenych x86/64 platforme - taktez to pujde do kytek. Dobra volba byli kdysi kdyz jeste jeli v kolejich prebranych od IBM, nejlepsi volba nejsou dnes uz vubec.
Malokdo vi ze pan co stoji nejvyse (nebo minimalne temer nejvyse, nad nim jsou uz jen akcionari? A ty zajima jen vyse dividend ;) ) v Lenovu je pan Gianfranco Lanci, uz od roku 2012. Malokdo vi ze tento pan stal za uspechem Aceru, malokdo vi ze do Lenovo si z Aceru vzal mnoho lidi z a na vedouci pozice. A malokdo si uvedomuje ze stoji i za nynejsim "vzestupem" Lenova co se tyce prodanych zarizeni. A malokdo si uvedomuje ze za tim stoji presne ta stejna "strategie" kterou vytahl (temer) na vysluni znacku Acer.
Ano, to za co vsichni nadavaji Aceru do shitu, to presne se ted (jiz druhym rokem) deje v Lenovu, a v mnohem vysi mire.

Proslo me rukama nespocet produktu Aceru, proslo me rukama mnoho produktu od spolecnosti HP, Lenovo, Toshiba, Fujitsu(+Siemens), Sony, Asus, MSI...
Malokdo ma tolik zkusenosti a muze relevantne srovnavat. Pokud bych mel obecne doporucit jak vybirat tyto produkty:
1) koupit jen tu modelovou radu na kterou vyrobce (nikoli prodejce) poskytuje zaruku 36 mesicu s moznosti dokoupit si dalsi 2 roky (u vyrobce)
- techto modelu neni moc, vyrobce ma pro dodavatele vyssi kriteria po vsech strankach - musi si byt proste jisty min. ty 3 roky zarizeni vydrzi a valna vetsina vydrzi i tech 5(+). Zaruka je vetsinou on-site nebo next bussiness day. Samozrejme jsou to rady z vyssich cen a vyber je nevelky (vzhledem k te zaplave modelu co je nyni na trhu).
2) Chce-li nekdo "levnejsi" (okolo 20 000,-) produkt, divejte se zda na Vami vybrany model poskytuje vyrobce zaruku rozsiritelnou alespon na 36 mesicu.
- tady mate relativne take sanci ze to zarizeni tech 36 zvladne (resp. muze zvladnout), dale pak plati i bod 3)
3) Kupuje-li nekdo levny produkt (vsechno pod vyse zminene), zajimejte se o jedine -> jak je na tom servis. Totiz konstrukce je u vsech stejna, cenu delaji predevsim HW a marze. A zde ma nejvetsi vyhodu prave Acer (Group), servis Aceru v Brne je v EMEA regionu (napric ruznych znacek) dlouhodobe nejlepe hodnocen.

Zapomente na ty vykriky do prazdna od pablbu co plivaj na Acer (potazmo servis) - vetsina jich je nespokojenych protoze jim zamitly reklamaci zarizeni ktere si sami poskodili (to uz samozrejme nikdo neprizna). A nezapomente na to ze rvou vzdy jen ti nespokojeni.

Mimochodem rada IdeaPad od Lenova model B590 (a jemu podobne - a ze jich neni malo) je ten (vasimi slovy) nejvetsi shit kterej muzete koupit. Verte mi, setkal jsem se s nim nejednou.

Snad posledni nezodpovezena otazka -> stary dobry Dell je urcite na tom dobre, stejne jako stare dobre IBM ThinkPady, TravelMaty a jine. S novymi modely Dellu nemam zatim zkusenosti.

Jen dodam ze jsem velmi spokojeny uzivatel notebooku Aceru, v roce 2009 jsem zakoupil model TravelMate 6592G, jede do ted, bez jedineho problemu, jen baterie uz je rok mrtva. 3 roky uzivam model TimelineX 4830TG, nemam mu co vytknout (a baterie ma 62% puvodni kapacity, vydrz nyni okolo 4 hodin), no dobre, displej by to chtelo matnej a s vyssim rozslisenim ;).
Koupim-li si novy laptop, bude to Acer, zatim vsak nemam duvod soucasne stroje menit :)
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Ota Trkola

čepi, nikdo ti nebere tvůj rozhled, ale uvědom si, že Petr hledá produkt v jiné cenové hladině, než co tady píšeš. Takže hodnoťme produkty právě takové. Neberu ti také tvůj názor, že Lenovo za 8 000 Kč je shit, ale já model této řady intenzivně používám přes 3 roky a jsem velmi spokojen. Uvědom si, že ne každý potřebuje notebook za 30 000 Kč.

čepi

Oto, tento pripad jsem popsal v bode 3)
3) Kupuje-li nekdo levny produkt (vsechno pod vyse zminene), zajimejte se o jedine -> jak je na tom servis.
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Roman Horník

Souhlasím s Oťákem. Jeho Lenovo znám a sám nemám, co bych mu vytknul a ani jsem nezanamenal, že by si na něj Ota někdy stěžoval.
Za ty prachy solidní výkon, pěknej design, slušná výbava, technologicky dobře odvedená práce. Žádná foxconňácká prasečina typu hp, od nichž bych si už nikdy nic nekoupil.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

čepi

Citace od: Roman Horník kdy 01. 06. 2014, 21:17:20
Žádná foxconňácká prasečina
No a prave tady by jsi se mozna divil, protoze napric vsemi "vyrobci" to skutecne vyrabi (original design manufacturer) prave foxconn, wistron, compal, quanta, inventec + jeste asi 2 (relativne) "vetsi" na ktery si ted z hlavy nevzpomenu. Nejvetsi zastoupeni vsak maji tito jmenovani.
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Petra Dvořáková

Pěkný den,  opravdu není potřeba vyvolávat vášně. Notebook mám koupeny s rozšířenou zárukou + 3 roky.  Z laického pohledu, je mi šumák jestli HP má jednu řadu lepší a ostatní značky už tak ne. Nebo opačně.  Za 20 000 30 000 bych určitě nekoupil. Za tu cenu mohu mít stejně kvalitní cca 4 kusy  :D.  Nejspíš nasadím  Mageia a Jessie. Tyto dvě distribuce mě ještě nezklamaly, samozřejmě je jich o kapku více... CentOS a podobně. Na závěr mi dovolte říci. Nemám rád když někdo nadává na RPM, Deb. Je mi to šumák hlavně že vše jde jak má. Taktéž ty směšné porovnávání Linux vrs Windows.  Používám distribuce se kterými mám dobré zkušenosti a vyhovují mi.  Opakuji že to vidím z laického pohledu.  My lidé jsme hloupí a neumíme uznat chybu, pak servis řekne ne. Pak nadávají příkladně třeba Acer. Kdyby raději přiznaly jak to bylo. Mohli by dojít k nějakému kompromisu.  Nad ntn nesvačím, nepiju kávu  :D. Díky všem za pomoc.
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.