Autor Téma: IPv6 tunel jedním příkazem  (Přečteno 2617 krát)

Offline Roman Horník

• Hlavní moderátor
  • Aktivní­ uživatel
    • Zobrazit profil
  • Jabber: roman.hornik@jabber.cz
IPv6 tunel jedním příkazem
« kdy: 25. 04. 2012, 14:32:25 »
Co se týče nativní podpory IPv6, jsou naši poskytovatelé připojení (ISP) v tomto dosti zaostalí. Není se čemu divit, vždyť většina jejich zařízení je zastaralá a IPv4-only, modernější železo, co umí IPv6, je v našich končinách dost drahé (ale to i IPv4-only železo).
Máme ale možnost tunelování, má to ovšem dost nevýhod, jako výrazně vyšší latence, vyšší režie a nepříliš rychlé a stabilní připojení. Jenže když už potřebujeme z nějakého důvodu připojení IPv6 a poskytovatel nám jej nenabízí, moc možností nám nezbývá.

V tomto kratičkém návodu vás naučím jeden z mnoha a mnoha způsobů, jak rozchodit IPv6 tunel jedním příkazem:

Kód: [Vybrat]
sudo aptitude install miredo
Výhody
Je to jednoduché a většinou to funguje i za NATem, a to ihned po instalaci (nemusí se nic spouštět ani nastavovat)

Nevýhody
Všeobecně nevýhody tunelování, popsáno výše. Protokol Teredo navíc smrdí Microsoftem

Stránka, na níž si můžete funkčnost IPv6 ověřit
Debian Sid 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel Core2 Quad Q9400
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Aušus P5B
* RAM: 6GiB Deutsche Demokratische Republik 2

valsin

• Host
Re:IPv6 tunel jedním příkazem
« Odpověď #1 kdy: 25. 04. 2012, 16:02:04 »
Zaujímavá vecička, zíde sa 8)

Offline petrbian

• Začátečník
  • **
    • Zobrazit profil
Re:IPv6 tunel jedním příkazem
« Odpověď #2 kdy: 25. 04. 2012, 17:31:42 »
Já jsem za NAT(y)em a miredo mi nikdy nefungovalo, takže bych přidal pár dalších "tunelů":

- Hamachi- notoricky známé a mnohokrát proklínané linuxovými geeky, nicméně funguje v Linuxu i ve Windows
- N2N - "náhrada za Hamachi", funguje v Linuxu i ve Windows
- gogoc - dříve gw6c, IPV6-tunel, funguje v Linuxu i ve Windows
- Teamviewer - vzdálená plocha pro Linux i  Windows
- AICCU - Automatic IPv6 Connectivity Client Utility,  funguje v Linuxu i ve Windows