Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Hardware / Re:USB tiskárna a výstup
« Poslední příspěvek od aricak kdy Dnes v 11:01:10 »
Hm tak to je hezké... jak se dá ovladač vytvořit? :-D
2
« Poslední příspěvek od Roman Horník kdy Dnes v 09:23:03 »
Musí ho znát jádro prostřednictvím ovladače, pokud ten není, jedině pomůže dualboot.
3
« Poslední příspěvek od aricak kdy Dnes v 08:01:49 »
Sorry měl jsem neaktuální popis... Jádro mám asi to poslední... No tiskárna. Je to řezací plotr GCC Jaguar 61 IV, pod widle ovladač je a funguje skvěle. Zkoušel jsem nainstalovat ovladací soft přes WINE, ale to nefungovalo (PS: už jsem přišel na principy WINE, je to super). Takže jsem nakonec rozchodil Virtualbox, kde je funkční vše krom výstupu na plotr... Asi jsem vytušil, že nejprve musí Plotr znát Debian a pak Virtualbox.
4
« Poslední příspěvek od Roman Horník kdy Včera v 23:22:42 »
Máš poměrně starý jádro (4.6.0-1), ovladač může bejt (ale taky ještě nemusí) v některým z novějších jader. Můžeš ho vzít z novějších verzí Debianu, můžeš si ho zkompilovat.
P. S.: Co je to vůbec za tiskárnu? Výrobce s VID 0F0B jsem nikde nenašel.
5
Hardware / USB tiskárna a výstup
« Poslední příspěvek od aricak kdy Včera v 22:26:57 »
Ahoj všem,
v Debianu mám USB zařízení:
Kód: [Vybrat]
Bus 002 Device 006: ID 1bcf:05cf Sunplus Innovation Technology Inc. Micro keyboard & mouse receiver
Bus 002 Device 010: ID 0f0b:800b 
Bus 002 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 003: ID 0557:2221 ATEN International Co., Ltd Winbond Hermon
Bus 001 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

Mělo by se jednat o Device 010

Podle všeho Debian zařízení vůbec nezná. Jak mám dát zařízení do Virtualboxu? Dal jsem ve VB filtry usb zařízení kde jsem nadefinoval výrobce a zařízení ID, a stále virtuální systém o ničem neví a výstup se nekona.
Ve virtualboxu mám samozřejmě extension pack.

Jak mohu dostat do virtuálního PC s windows 7 zařízení co nezná Debian?
6
Získání a instalace Debianu / Re:Prechod z Debianu 8 na Debian 9
« Poslední příspěvek od 7R7. kdy Včera v 21:46:58 »
Ďakujem za informáciu, prečítam si dokumentáciu.
Ale asi počkám na opravnú verziu
7
Získání a instalace Debianu / Re:Prechod z Debianu 8 na Debian 9
« Poslední příspěvek od Petr Krčmář kdy Včera v 20:38:54 »
Já jsem zatím aktualizoval desktop a neměl jsem žádný problém. Jediné, na co jsem narazil, byly nějaké zauzlované závislosti kolem firefox-esr. Ten jsem musel odinstalovat a pak už všechno proběhlo naprosto hladce. Pak jsem ho zase doinstaloval zpět.

Doporučuji si přečíst před takovou akcí dokumentaci a v každém případě si důležité věci zálohovat. Pokud jde o konfiguraci, tak toho není objemově moc, takže není problém to zabalit a někam poslat.

Ovšem zároveň nemá cenu spěchat, do měsíce vyjde první opravná verze a bude se postupně ještě ladit a usazovat. Jessie bude mít podporu ještě tři roky, takže není spěch. A ano, vyměnit půlku balíčků na serveru během aktualizace je normální.
8
Získání a instalace Debianu / Prechod z Debianu 8 na Debian 9
« Poslední příspěvek od 7R7. kdy Včera v 16:04:44 »
Ahojte,
Chcem sa spýtať či ste robily upgrade z Jessie na Stretch. Či mi viete poradiť čo mám urobiť a na čo si mám dať pozor.
Mám domáci serverík kde mám Debian 8 (Jessie) a rozmýšlam či by som neprešiel na vyššiu verziu Debianu ale mám predtým rešpekt. Keby to bol normálny počítač tak ma to netrápi lebo ten preinštalujem keby sa niečo stalo ale tu mám dáta, printserver, calldaw, carddaw, sambu a iné veci aneviem či by som to znovu nastavil tak ako chcem. A hlavne mám obavu že dáta mám na dvoch 4TB diskoch kde mám BTRFS v raide a priznám sa nepoznám to tak dobre či je nejaký problém pri pripájaní takýchto diskov do čistého systému.
Zatiaľ som skúsil len sa pozrieť ako je to s balíčkami a tu mi vypísalo že cez 500 balíčkov by sa upgradlo a necelých 400 balíčkov by ostalo v pôvodnej verzii, otázka či je to problém alebo je to normálne pri povýšení systému.
Ďakujem
9
Hardware / Re:debian stretch mikrofon
« Poslední příspěvek od Bum kdy 18. 06. 2017, 22:56:54 »
numlock ano

ale az toto mi zabezpeci pri prihlasovacej obrazovke ze je ozaj spusteny
Kód: [Vybrat]
sudo nano /usr/share/lightdm/lightdm.conf.d/01_debian.conf
#pridat na koniec toto

greeter-setup-script=/usr/bin/numlockx on

Dakujem este raz
10
Hardware / Re:debian stretch mikrofon
« Poslední příspěvek od Roman Horník kdy 18. 06. 2017, 22:24:31 »
numlockx. Například. Ale uměj si to po svým zařídit i některý přihlašovací obrazovky, jako třeba SLiM.
Stran: [1] 2 3 ... 10