Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Témata - majsterkoo

#1
Ahoj,

mám problém s Mikrotikem. Potřeboval bych se dostat do jeho administrace, nejlépe přes mactelnet. Mám tu i wine a winbox, jenže tam to taky nejde. PC o mikrotiku ví (i ve winboxu se ukáže), ale pokus o připojení se nepodaří.
majsterkoo@Acer-5739G:~$ mndp
Searching for MikroTik routers... Abort with CTRL+C.
0:c:42:7:ef:72    MikroTik (MikroTik 5.16 RB433AH) up 0 days 0 hours
^C
majsterkoo@Acer-5739G:~$ mactelnet 0:c:42:7:ef:72
Login: admin
Password:
Connecting to 0:c:42:7:ef:72...Connection failed.


Winbox hlásí: Could not connect to macadress (port 20561) - timed out!

Nevíte někdo, jak se k mikrotiku připojit? Primárně bych se na něj chtěl dostat přes mactelnet (u nakonfigurovaného mikrotiku přes ssh). Děkuji všem za jakékoliv rady, tipy a pokusy :-)
#2
Nazdar,

mám AMD64 a chtěl bych instalovat i aplikace, které pro x64 nejsou. Je to například Wine, Skype, ... Řešením je přidání i386 architektury příkazem dpkg --add-architecture i386. Zajímá mě ale, zda tímto způsobem budou přednostně instalovány x64 knihovny, aplikace atd... a i386 bude sloužit pouze pro vyplnění závislostí, popř. z něj budou tahány aplikace, které pro x64 nejsou. Popřípadně, jak to funguje?

Děkuji za odpovědi :-)
#3
Nazdar hoši,

již nějakou dobu používám Debian testing na svém osobním PC a zajímalo by mě, jak se vlastně řeší chyby v testing větvi. Je mi jasný, že dost bugů, co jsou v programech se opraví přidáním onoho programu do repozitářů v novější verzi (např. 4.5.1 > 4.5.2, ...). A co bugy ostatní bugy? Jak k těmto chybám přistupuje komunita Debianu? Dokázal by tady někdo rozvinout tuto problematiku na více, než 1 řádek?  :)

Děkuji všem za reakce  ::)
#4
Zdravím všechny,

mám problém s Network managerem. Včera jsem dělal čistou instalaci Debian testing, při níž jsem odsouhlasil automatické připojování k bezdrátové síti. Tato konfigurace se uložila do /etc/network/interfaces a při každým spuštění OS se na definovanou síť Wifi připojí. Jenže Network manager píše, že Bezdrátová síť není spravována a jedinou možnost, kterou mi nabízí je zapnutí a vypnutí Wifi karty. Automatické připojení jsem zrušil smazáním údajů k připojení z interfaces, ale rád bych nyní předal řízení Network manageru. Nějaký nápad? :-)

Přikládám obrázek pro představu... http://goo.gl/qMsVJ

Děkuji všem, kteří se podílí na vyřešení problému.


Přeji krásný nový rok  ;)
#5
Zdar,

řeším menší drobnost. Nainstaloval jsem si LinuxMint LMDE (debianí edice), abych měl debianí instalaci kompletní včetně různého software... Jenže jejich instalace obsahuje v source.list jejich vlastní zdroje, myslím, že to budou nějaké zmražené repozitáře testing verze (aktuální z dne, kdy začali onu verzi dělat), ona ta verze má místo rolling update v popisu semi update... Tak jsem si jednoduše ty jejich repozitáře přepsal na debianí
a aktualizoval jsem software (a že ho bylo  :D).
Nyní Vás prosím o pomoc s nastavením apt preferences tak, aby debianí zdroje měli přednost před zdrojem, který mám od linuxmintu - jeden od nich jsem si tam nechal (ten obsahuje aplikace, které debianí zdroje nemají, ale možná tam budou i ty, co jsou v debianích zdrojích, takže bych tomu repozitáři dal raději menší prioritu). Níže posílám výpis source.list a předem děkuji všem, kteří mi s tím pomůžou, nic na tom nebude, ale chci si být jistý, že to nemám špatně a bude mi to fungovat jak má  ;D


#Zdroje linuxmint
deb http://ftp.sh.cvut.cz/MIRRORS/linuxmint-packages/ debian main upstream import
#Zdroje debian
deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ testing main contrib non-free
deb http://security.debian.org/ testing/updates main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ testing main non-free


Pokud by byl někdo zvědavý, tak zde se píše o LinuxMint LMDE http://blog.linuxmint.com/?p=1979 a zde je výpis softwaru, který obsahují ty linuxmintové zdroje, které mám v sources.list http://packages.linuxmint.com/list.php?release=Debian

//EDIT
Ještě jsem se chtěl zeptat, zda někdo neví, jak odstranit tuto chybu, která se objeví po apt-get update
W: Duplicate sources.list entry http://ftp.cz.debian.org/debian/ testing/main amd64 Packages (/var/lib/apt/lists/ftp.cz.debian.org_debian_dists_testing_main_binary-amd64_Packages)
W: Duplicate sources.list entry http://ftp.cz.debian.org/debian/ testing/non-free amd64 Packages (/var/lib/apt/lists/ftp.cz.debian.org_debian_dists_testing_non-free_binary-amd64_Packages)
W: Pro nápravu těchto problémů můžete zkusit spustit apt-get update
#6
Server / automatický "reload" Apache2
10. 03. 2012, 00:23:03
Zdravím všechny debiaňáky  ;D . Mám menší problém s provozováním webů na mém stroji. Kdykoliv udělám nějakou změnu například v .htaccess, vždy musím restartovat celý apache2, což má za následek mžikový výpadek všech webů..., neexistuje nějaká věcička, která není složitá na nastavení a umí rozeznat změny a provést změny i bez restartu apache?

Díky všem za rady  ::)
#7
Zdravím všechny linuxáky a debiaňáky   ;D

Mám velkej problém (alespoň z mé strany) - jsem vlastníkem notebooku, ve kterém je grafická karta od Nvidie, konkrétně model gt240m. Na tuhle grafiku bych si nestěžoval, v linuxu běhá dobře, akceleruje krásně, rozběhám veškeré hry, které jsou pro linux, krásně jede FullHD ... Ale, všechno hezké má svůj háček  :-\ . Když jsem ještě měl Windows, tak jsem měl teplotu grafiky v idle cca 38C, při brouzdání na netu do 43C, bohužel v Linuxu je tato teplota v idle 41-42C a při brouzdání je to 44-47C.
Mimochodem mám ovladače od Nvidia - nikoliv ty otevřené.

Používám Debian Testing, LinuxMint ..., ale dělá to všudeee a nikdo si s tím neví rady - zatím nejlepší radu kterou jsem slyšel je: "Šak 50C pro grafiku nic není, to vydrží v pohodě". Jenomže já Vím, že při téhle teplotě je to už na hraně zkracování životnosti a kdyby to takhle mělo jet neustále, tak bych si zadělal na dobrém kurvít*u a tím by byl nečekaně Linux ve spojení s Nvidiou  :-\

Jestli mi s tím někdo dokáže poradit a vyřeší problém s teplotou, tak to bude velký borec. V druhém případě s tím podělaným notebookem asik švihnu o zem a už nikdy nepodpořím Nvidiu ani halířem, protože očividně stojí za velký ...
Jen tak mimochodem - pod GPU je chlazen i chipset (stejný heatpipe trubička), tak mě napadlo, jestli to nemůže být i chipsetem (Intel 4 express family, či jak to je). Každopádně ta grafika jede až moc přehnaně skoro každou činnost na nejvyšší takty - a snižovat je přes xorg nehodlám (powermizer), protože se mi pak seká i to blbé video na youtube  >:(

Tak, konec mého románu, jsem zvědav, co Debianisté dokáží - já Vám za Vaši pomoc předem velmi děkuji, já jsem již na dně a nemám po projíždění google nejmenší šajnu, čím to může být.
Jinak pro více info přikládám amatérský odkaz na Alza.cz  :-[ , kde je přesný model mého ntb http://jdem.cz/s7899.