Problém s SD/MMC čtečkou 02 Micro na ntb Lenovo E470

Založil piquick, 17. 09. 2021, 07:45:36

Předchozí téma - Další téma

piquick

Zdravím, mám následující problém se čtečkou karet na Lenovo E470 debian testing Xfce:

1. Vložím kartu - normálně se připojí a lze s ní pracovat
2. Dám vysunout kartu (thunar) - objeví se hláška: "Error ejecting /dev/mmcblk0: Command-line 'eject´/dev/mmcblk0 exited with non-zero exit status 1: eject: nelze vysunout."
3. Dám ještě jednou vysunout, objeví se hláška: No object for D-bus interface > ikona na ploše a v Thunaru zůstává
4. Dám připojit, objeví se hláška: No object for D-bus interface

Vypadá to, že se karta fakticky odpojí, ale v systému někde zůstane viset. Prohledával jsem všechna fóra a zkoušel kde co, nejčastěji přes debug_quirks2, ale nic nepomáhá.

Čtečka je (lspci) 02:00.0 SD Host controller: O2 Micro, Inc. SD/MMC Card Reader Controller (rev 01)

Nevěděl by někdo, co s tím? Zajímavý je, že v ubuntu čtečka pracovala normálně. Dík za případnou odpověď.

Roman Horník

#1
Pravděpodobně chyba komunikace Thunaru s DBusem, nebo chyba DBusu. Zkus je vzít ze Sida, jestli je to nutný, ale evidentně to i přes kecy funguje (volá příkazy eject a (u)mount).
EDIT: Teď mám potvrzeno, že na Sidovi to funguje zcela normálně.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

piquick

Díky za odpověď, zkusil jsem - dbus i thunar už mezi tím propadly do testingu a stejně to hází ty podivné hlášky. Když se však podívám do syslogu, tam kernel, systemd i udisksd svorně tvrdí, že SD karta se úspěšně připojila i úspěšně odpojila. Asi to bude nějaká hloupost. Zkusil jsem to ze zoufalství i na ubuntu a tam se to chová normálně.