Fórum dostalo nový kabát

Založil Roman Horník, 02. 04. 2020, 01:12:47

Předchozí téma - Další téma

Roman Horník

Po dohodě s Otou jsem se jal učunit novou vizáž fóra, jíž jsem dal název <I/O>.
Ačkoliv jako základ bylo zvoleno téma předchozí, VDW, bylo natolik překopáno, že z původního prakticky nic nezbylo, navíc je o dvě třetiny menší, s optimalizovaným kódem a používá obrázky jen v nejnutnějším případě (ikonky a smajly, na pozadí a v logu je SVG).
Nově koketuje s technologiemi HTML5 a CSS3, ale také s responzivitou (de facto extra zobrazení pro mobily a vůbec zařízení s malým displejem s vysokou hustotou pixelů na jednotku plochy - aktivuje se od rozlišení alespoň 120dpi; kdyby měl někdo lepší nápad, sem s ním), která byla napsána od píky s důrazem na dobrou čitelnost a použitelnost i u malých displejů a velkých palců.
<I/O> je stále ve fázi vývoje, desktopová verze se pouze dolaďuje, mobilní chce dotáhnout pořádněji.
Doufám, že se vám <I/O> líbí.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Romane, je to krásný. Sice mi trvalo dost dlouho tě do toho uvrtat a přemluvit, ale výsledek za to stojí. Díky  :)

Roman Horník

#2
Buď se přetvařuješ, nebo jsi chlastal ředidlo :D
Ještě to není hotový, furt na tom makám, ale nechci Tě otravovat, abys každej den dělal aktualizaci, i když v tý další jsou opravy spousty chyb. Furt je co ladit, fórum je dost komplexní, sadu úprav prohlížím na mnoha různejch stránkách fóra jak na PC (včetně "mobilního" zobrazení), tak i na mobilu samotným, na PC i v mobilu na 2 prohlížečích. Proto to trvá jak psovi sraní, nechci nic odbejt.

Nedělal jsem nic takovýho dlouhejch 7 let, takže se divím, že si z CSS dost pamatuju a že můj kód dokáže uspokojit i W3C CSS validátor (u HTML5 validátoru to hází pár varování ohledně zastaralostí v kódu fóra samotnýho, ale žádnou chybu). No a o responzivitě jsem se dozvěděl až od Petra Krčmáře, extra zobrazení pro mobily mě nijak předtím nezajímalo, dělám to poprvý a, protože nechci odjinud kopírovat, od píky, kvůli čemuž se dost peru s nedokonalejma definicema měr v CSS. Proto jsem rozjel anketu abych se dozvěděl, jak na čem fórum vypadá.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Roman Horník

#3
Jo, jen jsem přidal takovou srandičku, kterou jiný fóra pravděpodobně nemaj:

;D 8pt
;D 12pt
;D 16pt
;D 24pt
;D 32pt
(pt = velikost písma)

Prostě a jednoduše, smajly teď berou velikost textu :D

Bohužel, protože fórum používá pro text rozměry v pt (1/72" @ 96dpi), na mobilech se písmo jeví menší jak na PC. Proto používejte jednotku 'em', kde 1em je aktuální velikost písma, 0.5em je poloviční a 2em dvojnásobná.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Roman Horník

#4
V další aktualizaci (v0.7):

  • Další optimalizace kódu
  • Grafy už nemaj jednolitou barvu
  • V patičce bude zobrazována verze <I/O> - teď o bude asi 7. aktualizace na fóru, takže v0.7
  • V patičce se rovněž zobrazuje pomocí skriptíku rozlišení vašeho displeje a velikost CSS pixelu (u PC 1, u jemnějších zobrazovadel 2, 3.7 apod.; při otočení mobilu se ale neaktualizuje, musí se načíst nová stránka) - je to kvůli tomu, kdyby se náhodou někomu udělat screenshot nějaký chyby fóra; skript běží pouze na vašem zařízení a nikomu nic neodesílá
  • Nastavení zobrazení tabulky pomocí tagu [table] - neměla pozadí ani vystýlku (padding), obsah sousedících buněk se lepil na sebe
  • Zjištěn a přebit quirk pro prohlížeče s jádrem Webkit, kdy se nezobrazovala mezera pod hlavičkama tabulek
  • Drobnější opravy pozicování (protože jsem zrušil quirk)
  • Zmenšeno písmo textových polí, bylo zbytečně velký
  • Zlikvidován přihlašovací formulář v hlavičce vedle loga - kvůli chybě v SMF stejně nefunguje
  • Oprava rozbalovacího menu
  • Když vám přijde zpráva, dozvíte se to snadněji, protože v horní liště bude počet zpráv zobrazen v pulsujícím žlutým kolečku - žádná diskotéka, frekvence 1Hz, neotravuje, ale je vidět
  • Zobrazuje se znovu navigace (Debian fórum >> Nějaká diskuze >> Nějaký téma)
  • Aktualizace může způsobit vady zobrazení na mobilech, to totiž nebylo upravováno vůbec, prioritní je totiž doladit desktopovou verzi, pak se vrhnu na mobilní
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz