Nmap způsobuje pád sítě

Založil Firzen, 22. 06. 2011, 17:38:10

Předchozí téma - Další téma

Firzen

Zdravím všechny,

po čase mám menší problém s Debianem squeeze 32-bit ... Vždy, když se pokusím jakkoli použít nmap či zenmap, prostě mi na pár minut vypadne síť (internet) a je hotovo. Připojení mám od O2 s jejich ADSL routerem Huawei EchoLife HG520i.

Nevíte, čím to může být?
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

Hobild

#1
co to znamena - vypadne síť?
Spadne v OS? Spadne router? Spadne nejaky jiny komp v LAN? Mas vubec pred routerem nejakou lan, nebo jen vyuzivas na jednom kompu pripojeni k netu? Pokud ano, nac pouzivas nmap? Jde behem vypadku ping na router? Jde ping na DNS? Nejake info v logu? Proste fakt malo info.
H.

Firzen

Zkratka okolni sit neni z meho pc pristupna. Nmap pouzivam na skenovani ruznych verejnych serveru. Vetsinou si treba prostrednoctvim zenmapu zjistuju, jaky system asi bezi na danem serveru. LAN mame jen malinkou - dva pocitace a nejake ty wifi zarizeni.
Ping na router a DNS zkusim a doplnim, ted tu bohuzel zuri boure a musim se spokojit s mobilem.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.