Nové téma vzhledu fóra - Spacefun

Založil Ota Trkola, 05. 02. 2012, 16:41:47

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

S potěšením oznamuji, že výchozí téma fóra bylo změněno na nové s názvem Spacefun. Mnou inspirován jej vytvořil Roman Horník a za tuto výbornou práci mu patří velký dík!

V současné době je známo pár problémů, na jejichž odstranění autor pracuje:


---

---


Každý uživatel má možnost vrátit se na default téma SMF.

Děkujeme za reporty případných dalších problémů přímo sem!

Roman Horník

#1
Nepodlejzej :D

Kdyby se někomu něco nelíbilo, např. barvy a tak, nechť se o tom tady zmíní, stejně tak očekávám bugreporty.
Ještě budu vytvářet sadu ikon a smajlů, aby se sem hodily, další grafiku omezím a nastyluju ji v CSS2/CSS3.
Nezapomeňte, že tohle je alfaverze, proto to k dokonalosti má daleko.

Další bug: chybí pár ikonek. Byly tam originální, ale nešly zobrazit, neboť byly poškozený.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

z.pepa

Nemám bug ani připomínku. Jen chci říct, že to vypadá naprosto libově. Pánové, klobouk dolů s ostatníma fórama Linuxu se to nedá srovnat, fakt jste si vyhráli.
Díky

pajkl


Roman Horník

#4
Díky, sice jsem čekal spíš kopanec do sedacích půlek, ale zdá se, že i vy postrádáte smysl pro vkus :D
Teď zabíjím nalezený mouchy, ale rád bych, kdybyste mi reportovali další, i kdyby to byly jen maličkosti.
Další aktualizace bude dnes (7. 2. 2012) večer, k žádnýmu výpadku by dojít nemělo.

Changelog z 6-10. 2. 2012:
* Chyba #1: Snad opraveno
* Chyba #2: Opraveno
* Chyba #3: Opraveno

* Tlačítka a horizontální čáry už nejsou tvořeny z obrázků, ale jsou to všechno styly CSS3
* Tlačítka mají jinej vzhled, menu částečně taky
* Upraveno pár ikonek
* Změněn název na Spacefun
* Veškerá PNG grafika protažena přes optipng
* Typ dokumentu v index.template.php změněn z XHTML na HTML5 (stejně jsem tam z toho našel akorát to ošklivý ukončování nepárových tagů)
* Převzat favicon z debian-linux.cz
* Menší SEO optimalizace
* Opraven bug z Elusive- šířka textovýho pole činila rovných 600em, tzn. přes 5000px (!)

Možný problémy:
* Firefox/Iceweasel 10.0 má menší výkonnostní problémy s vykreslováním menu (pomalejší, velká zátěž CPU), ale na starším Firefoxu, na Chromiu 16.0.912.77 a na Opeře 11.61 to jede svižně. Nejspíš to bude bug FF/IW.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Bohouš

OS: Debian Wheezy

Roman Horník

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

nazir

Může mi někdo vysvětlit, proč mi bylo téma Curve (které jsem si po upgrade fóra nastavil) změněno zpět na Elusive_SpaceFun?
Budu si téma muset každý den ručně měnit zpět na Curve, nebo se to již nebude opakovat?

Ota Trkola

Toto vzniklo pravděpodobně při včerejším update vzhledu. Omlouvám se, příště se pokusím zachovat uživatelské nastavení.

nazir

Výborně, díky, já už se bál, že to budu muset pořád přepínat...

Ota Trkola

Dnes večer bylo téma Spacefun aktualizováno. V případě jakýchkoliv problémů, nebo návrhů na vylepšení pište přímo sem. ;)

Roman Horník

Dneska proběhla další aktualizace, viz changelog (nahoře). Ještě mám pár věcí před sebou, ale rád bych, kdybyste mi sem napsali bugy, co byste změnili a tak. Dělám to pro vás, ne pro sebe, potřebuju zpětnou vazbu.
Chystám další vzhled, tentokráte lehčí, bude se podobat tomu předchozímu.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

l_o_g

Nezměnilo se nějak písmo (font, velikost)? Nějak se mi to teď hůře čte. Pokud ne, tak to asi bude únava  ;)
Spokojený uživatel Debianu Squeeze.

Roman Horník

#13
Díky za upozornění, jo, měnil jsem font na FreeSans, ale jeví se jako menší, v další aktualizaci (až to Ota uploadne), bude písmo větší ;)
Jestli chceš jiný písmo, koukni sem, můžu ho @importovat. Ale bacha, písmo by mělo zvládat minimálně čs diakritiku, tzn. ĚŠČŘŽÝÁÍÉÚŮĎŤŇÄĹĽŔÔ.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

l_o_g

#14
Díky za odpověď. Dobře se mi čte toto:

https://www.google.com/webfonts/specimen/Alegreya+SC

https://www.google.com/webfonts/specimen/Enriqueta

https://www.google.com/webfonts/specimen/Sorts+Mill+Goudy

Nechci, aby se všem vnutil jiný font. Jen kdyby to šlo přidat do nastavení vzhledu fóra, tak bych určitě vyměnil stávající font za jeden z výše uvedených + o trochu větší písmo.
Spokojený uživatel Debianu Squeeze.