Debian x Ubuntu

Založil Xgamer, 13. 02. 2009, 15:11:44

Předchozí téma - Další téma

Xgamer

Zdravim
Dufam že nikoho neurazim ked založim tuto temu, ved ubuntu vychádza z debianu:D no a k veci ... Akurát sa rozhodujem že si hodim na notebook už len Linux, Vistu chcem poslat do pekiel, ale mám dilemu či dat ubuntu or debian. Ide o to že ubuntu je vyše odladené pre notebooky, a celkovo pre desktop, neviem sa ani za toho pána rozhodnút:( čo by ste si dali vy ako primárny OS?
Scio me nihil scire.

airlive


Erich Stark

Ak chces experimentovat daj Ubuntu, ak chces stabilny system tak Debian Lenny :). Na tvojom mieste by som pockal do soboty,nedely a hned ako vyjde debian lenny stable tak nainstaloval  8)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Vojtěch Trefný

Týden Debian a týden Ubuntu a pak se rozhodni ;)

(Kecám, jedině Ubuntu, protože rulezzzzzzz :D)

airlive

Citace od: Vojtěch Trefný kdy 13. 02. 2009, 17:01:31
Týden Debian a týden Ubuntu a pak se rozhodni ;)

(Kecám, jedině Ubuntu, protože rulezzzzzzz :D)
Mám tě Vojto,chodíš sem agitovat a lanařit usery  :D

Vojtěch Trefný

Citace od: airlive kdy 13. 02. 2009, 17:04:46
Mám tě Vojto,chodíš sem agitovat a lanařit usery  :D

Jsem odhalen! Rychle, kde mám tu sebevražednou pilulku ???

Erich Stark

Ja som chvilu pouzival Ubuntu...ale uz ma nebavilo byt v experimental tak radsej pouzivam stable :-D
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Boogey

Citace od: Erich Stark kdy 13. 02. 2009, 16:49:01
Ak chces experimentovat daj Ubuntu, ak chces stabilny system tak Debian Lenny :). Na tvojom mieste by som pockal do soboty,nedely a hned ako vyjde debian lenny stable tak nainstaloval  8)

Myslim, ze Ubuntu ani moc na experimenty neni. To se ma tendence dost rychle "sesypat". Ubuntu je dobry pro zacatecniky a pro lidi, co hteji funkcni a uz nastavenej system, ale ne, co si s nim chteji hrat. Jinak Debian je urcite zaruka stability, s tim souhlasim ;)
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Martin 'Želva' Malý

Debian mi po měsíci používání připadá stejný jako Ubuntu. Akorát to chce umět trochu v řádce, abys sis doinstaloval, co ti chybí. A taky je mnohem rychlejší, stabilnější a méně zabugovaný.

=>

Pokud umíš v řádce a nevadí ti, že se párkrát musí použít, u mě vítězí Debian.
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...

Xgamer

To airlive diky za presunutie temy potom mi došlo že vo všeobecnej podpore to nemá čo robit ;)
Díky aj za názory, čakám dalšie:D
Scio me nihil scire.

Petr

Já používal na noťasu dual windows + opensuse. Nakonec jsem nasadil pouze opensuse, ale začalo to jít s touto distribucí z kopce, tak jsem ho vyměnil za Lennyho. Fakt je to docela změna - Lenny je jasná volba.
Nic není zadarmo a vše souvisí se vším.

Vojtěch Trefný

Citace od: Boogey kdy 13. 02. 2009, 18:01:42
Myslim, ze Ubuntu ani moc na experimenty neni. To se ma tendence dost rychle "sesypat". Ubuntu je dobry pro zacatecniky a pro lidi, co hteji funkcni a uz nastavenej system, ale ne, co si s nim chteji hrat.

To bych tedy rozhodně netvrdil -- je to bohužel velmi rozšířené klišé -- na Ubuntu jsem prakticky nonstop přes tři roky, považuju se hodně pokročilého uživatele a experimentuji prakticky pořád -- a pokud se něco "sesype" tak si za to vždycky můžu sám ;)

Vojtěch Trefný

Citace od: wingman kdy 13. 02. 2009, 20:22:03
Tak, a od ted jsem fanatický anti-bunták.. Chtěl jsem se zbavit Kubuntu, protože nevyšel update na KDE4.2 ("nenechám tě to přepsat! ne a ne a ne!"), a ta mrcha sebou vzala MBR a házi grub error 22 (což žádná jiná distribuce nedělá) - takže ted budu propagovat jen Debian a opensuse. Necht vydrží blbuntu na kompech, kde jsem je dával, navždy. A nikdy více.

A neměl si náhodou ten Grub nainstalovaný od toho Kubuntu -- to se pak nemůžeš divit, že se Grub zlobí, když mu někdo ukradne menu.lst...

Na Kubuntu to opravdu hodit nemůžeš -- ono nemá žádný zázračný odinstalátor, který by mohl něco změnit -- pokud si ho rušil jednoduše smazáním partišny, tak mi vysvětli, jak by ono hnusné zlé Kubuntu poškodit MBR...

Petr Slunský

Tato diskuse je opravdu "mimo mísu". Svobodný OS je přeci o tom, že si KAŽDÝ může SVOBODNĚ zvolit, co mu vyhovuje nejlépe a pokud mu ani to nevyhovuje, může to SVOBODNĚ upravit. (omlouvám se za tento emotivní úvod, ale už jsem podobný diskusí viděl příliš). *buntu si jistě najde své uživatle a není jich málo z nějakých důvodů. Je nachystané k okamžitému použití a snaží se být "klikací" a "user friendly" To samozřejmě s sebou přináší jistá omezení. Co je moc automatické, to není příliš stabilní. Navíc se musí pořád honit za novinkami a to je další rána pro stabilitu (release cykly jsou neúprosné). Z debianu nevychází náhodou, ale proto, že je to vrchol stability na poli linuxu.

Několik let používám denně Debian (Sarge/Etch a teď Lenny) a systém je "ROCK-SOLID". Když někdy něco spadne, tak je jen a jen mojí blbostí a ne nedostatkem systému. Skláním se hluboce před celou komunitou "DD" :)

Debian

Jakub Lucký

Citace od: wingman kdy 13. 02. 2009, 20:22:03
Tak, a od ted jsem fanatický anti-bunták.. Chtěl jsem se zbavit Kubuntu, protože nevyšel update na KDE4.2 ("nenechám tě to přepsat! ne a ne a ne!"), a ta mrcha sebou vzala MBR a házi grub error 22 (což žádná jiná distribuce nedělá) - takže ted budu propagovat jen Debian a opensuse. Necht vydrží blbuntu na kompech, kde jsem je dával, navždy. A nikdy více.

Tak to je tvoje demence, když si smažeš stage1.5/stage2... Toto dělá jakákoliv jiná distribuce, takže se rozohňuješ zbytečně, ale celý problém bylo tvoje zavinění, nikoliv Ubuntu...
Developers, developers, developers, developers, developers!