Ntfs-3g - nelze připojit disk

Založil Milan, 17. 07. 2009, 17:12:09

Předchozí téma - Další téma

Petr

Dopsal jsi to pro hdd1, ale připojoval jsi sda1.
Nic není zadarmo a vše souvisí se vším.

Milan

ale
mount -t ntfs-3g /dev/sda1 /mount
mount -t ntfs-3g /dev/hdd1 /mount

U obou je stejná chyba:

Možná jsem jenom ..... něco dělám špatně. Spíš si ale myslím že je něco s hdd jinak by to přece muselo jít

Petr

Pokud nekorektně odpojíš NTFS disk, Linux ho neumí následně připojit. Proto lze nainstalovat balík ntfsprogs. Pak příkazem jako root napíšeš ntfsfix /dev/hdd1 a opravíš ho.

Na tom hdd1 není vytvořen oddíl. Zkus ho na něm vytvořit a pak připojíš k tomu adresáři mount.
Nic není zadarmo a vše souvisí se vším.

Milan

ntfsfix /dev/hdd1
Mounting volume... Failed to startup volume: Invalid argument.
FAILED
Attempting to correct errors... FAILED
Failed to startup volume: Invalid argument.
Volume is corrupt. You should run chkdsk.


Jestli dobře čtu tak bych měl prvni pustit chkdsk, ale jak? :-[

Milan

tak jsem to teda nakonec připojil k xp dal kontrolu disku a teď už to de připojit normálně. Nebylo by lepší když už windows na svém počítači nemám ten disk s formátovat do ext3?

Petr

Citace od: Milan kdy 18. 07. 2009, 22:41:49
tak jsem to teda nakonec připojil k xp dal kontrolu disku a teď už to de připojit normálně. Nebylo by lepší když už windows na svém počítači nemám ten disk s formátovat do ext3?

Není třeba ho formátovat. Jak jsem psal předtím, disk byl nekorektně odpojen, proto nešel připojit. Je dobře, že se to vyřešilo. Pokud by se to opakovalo buď spustit windows nebo provést kontrolu fsck -f /dev/hdd1.
Nic není zadarmo a vše souvisí se vším.

Milan


bhy

jinak pokud plánuješ opustit windows trvale, v linuxu je samozřejmě lepší používat nativní linuxový FS (ext3 nebo si můžeš vybrat z několika dalších), raději než NTFS, pro nějž podpora v linuxu není a nemůže být plnohodnotná. ale nativní linuxové FS zase většinou nepřečteš pod windows (resp. jsou na to nástroje, ale zase, ne zcela plnohodnotné), tak záleží, co budeš víc používat. (nevím, nakolik je praktické nosit si s sebou externí HDD zformátovaný na ext3 a ještě zvlášť flashku s ovladačem ext3 pro widle, ale třeba by to šlo. pokud ten HDD není externí a je zašroubovaný v kompu, na němž je jen linux, pak samozřejmě linuxový FS.)