Zmražení Squeeze

Založil MartenP, 08. 01. 2010, 18:24:56

Předchozí téma - Další téma

MartenP

No, nedávno přišlo nové jádro, což považuji za významnou aktualizaci, takže dle mého názoru nelze vyloučit, že se ještě něco stane. Každopádně tu bude dozajista hromada "menších" aktualizací. Zvaž sám. Osobně mám rád systém vyladění a stabilní. Možná nebudu můj notebook ani povyšovat - nemám důvod. Podpora je dlouhá.

Ota Trkola

V současné době mám na jednom desktopu Squeeze namixovanej se Sidem a Experimentalem a na druhém desktopu čistýho Sida. Oba systémy jsou nyní stabilnější než by se dalo čekat a nemůžu si stěžovat. Samozřejmě problémy se mohou vyskytnout kdykoliv.

nazir

Takže do squeeze nám dnes dorazil i xorg 7.5.
Pěkné, velmi pěkné (zrovna včera jsem si přeinstaloval squeeze na thinkpadu a dal v něm šanci ext4 a KDE4, tak uvidíme, jak to bude spolu šlapat)...

Visterius

Squeeze je pěkný, ale na můj vkus nemá dostatečně aktuální software. Teď používám Sid/ext4/E17 a jsem nadmíru spokojený; mimo to mi to přijde stejně (ne-li více) stabilní, jako testing.

Memento Mori

Debian Sid, E17..

,,Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu."

Ota Trkola

Nepociťuju velkou časovou prodlevu mezi přidáním nových vezí aplikací do sida a do squeeze. Je to pouze oněch 10 dní bez závažných bugů. Mám na jednom pc sida a na druhém squeeze, tak vím o čem mluvím.. Pokud nemůžu bez něčeho na Squeeze fungovat, tak to jednoduše vyžádám ze sida nebo experimental.

Ota Trkola

Tak něco se asi děje, protože už pár dní mi nepřišla žádná aktualizace ani na Squeeze ani na Sid. Že by nám začal Squeeze mrznout? :D

johnnycage

Ja mam nastavene repozitare na testing (nie na squeeze) a tiez pozorujem toto chovanie, ze uz cca tyzden mi neprisla ziadna aktualizacia. Vzdy som si myslel, ze repozitar testing sa aktualizuje stale a v dobu zmrazenia bude zmrazeny iba repozitar s nazvom verzie, teda v tomto pripade repozitar Squeeze. Teda myslel som si, ze testing a squeeze su dva rozne repozitare v podstate s rovnakym obsahom az do zmrazenia, kedy sa testing stale aktualizuje a je zmrazeny iba repozitar squeeze.
Ako dlho bude toto zmrazenie trvat? Resp. kedy sa zacne znovu aktualizovat repozitar testing?
OS: Debian Testing 64bit, Kernel 2.6.39, GNOME 2.30.2
NB: Lenovo G550, Intel Pentium Dual-Core T4200 2.0GHz, RAM 3GB 1066MHz, WD 320GB, Intel GMA X4500 256MB

Ota Trkola

Tak on se aktualizovat bude, ale nebudou zřejmě už přicházet nové verze aplikací. Momentálně obsah repozitářů testing a squeeze je stejný, rozdíl je v tom, že pokud používáš testing repozitáře, tak se ti Squeeze po vydání automaticky začne aktualizovat do podoby nového testingu, kdežto pokud použiješ repozitář squeeze, tak zůstaneš po vydání Squeeze na stable verzi. Doufám, že je to co jsem napsal k pochopení. Co se termínu vydání týká, tak původně měl Squeeze vyjít letos v létě. Ale vzhledem k několikaměsíčnímu posunu zmražení to vypadá podle mého názoru spíše nejdříve na konec roku, ale abych se nedivil... :D

Roman Horník

Ale co Sid? Taky jsem dlouho bez aktualizací  :'(
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

To je normální, to se prý děje pokaždý v období zmražení testingu. Myslím, že se aktualizace na Sida opět brzo rozeběhnou a pomalu zase ustanou kolem vydání Squeeze, protože se ze Sida stane nový testing. Takhle to alespoň chodilo dříve.

Roman Horník

Uf, to se mi ulevilo, díky! :)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Ale třeba kecám a nebo to bude tentokrát jinak... ;D

Ne myslím podle toho co jsem o tom četl, že to tak bude. :)

Roman Horník

Už jsem Tě chtěl zaškrtit! ;D
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

johnnycage

Citace od: Ota Trkola kdy 02. 04. 2010, 18:28:38
Tak on se aktualizovat bude, ale nebudou zřejmě už přicházet nové verze aplikací. Momentálně obsah repozitářů testing a squeeze je stejný, rozdíl je v tom, že pokud používáš testing repozitáře, tak se ti Squeeze po vydání automaticky začne aktualizovat do podoby nového testingu, kdežto pokud použiješ repozitář squeeze, tak zůstaneš po vydání Squeeze na stable verzi. Doufám, že je to co jsem napsal k pochopení. Co se termínu vydání týká, tak původně měl Squeeze vyjít letos v létě. Ale vzhledem k několikaměsíčnímu posunu zmražení to vypadá podle mého názoru spíše nejdříve na konec roku, ale abych se nedivil... :D

Pochopil som co si napisal, ale aj tak v tom mam este mierny gulas. Teraz sa repozitar testing nebude aktualizovat (myslim aktualizacie na nove verzie, nemyslim aktualizacie ako rozne zaplaty) az do vydania Squeeze? Kdesi bolo napisane, dokonca aj na tomto fore, ze balicky zo Sid-u prejdu do testingu za cca 14 dni .. tak sa pytam, ci teraz do testingu nepridu nove verzie balickov az do vydania Squeeze, alebo ako to bude? Alebo sa to casom zase rozbehne, ako si spomenul ze to bude pri Sid-e?
OS: Debian Testing 64bit, Kernel 2.6.39, GNOME 2.30.2
NB: Lenovo G550, Intel Pentium Dual-Core T4200 2.0GHz, RAM 3GB 1066MHz, WD 320GB, Intel GMA X4500 256MB

Ota Trkola

Podle mě už by neměly do Squeeze přicházet nové verze ze Sida, ale budou se jen opravovat bugy a budou chodit bezpečnostní aktualizace. Ale nebude to tak asi úplně pravda, některé balíky se aktualizovaly až do vydání stable i v Lennym. Aktualizace se rozeběhnou jenom na Sidovi. Tak to vidím já.