KMix & Pulseaudio v Debian Wheezy [vyriešené]

Založil valsin, 05. 04. 2013, 22:52:35

Předchozí téma - Další téma

valsin

Ahojte, chcel by som vás poprosiť o radu ak niekto bude vedieť.

Jedna sa o problém s Kmix (ovládanie hlasitosti) pre systém Debian Wheezy KDE 4.8.4, donedávna som používal (skôr) skúšal používať GS, nič proti nemu nemám je fajn pracovalo sa mi v tom celkom dobre ale som proste zvyknutý na to KDE, lenže s čím je vlastne ten problém.
Ono to nie je až taký veľký problém, ide o to že keď nabehne plocha KDE tak som stále nútený čakať ešte asi 30s až 40s. kým sa dole v lište ukáže Kmix a úvodná melódia, do tej doby nie je možne v systéme pracovať, úplne je systém vytuhnutý jedine s kurzorom myšky môžem hýbať.

V GS a XFCE to nerobí, čiže samotným Pulseaudiom to nie je, a skúšal som to aj na iných strojoch a výsledok je všade rovnakí či sa už jedná o Notebook alebo klasicky desktop, čiže nie je problém ani v samotnej zvukovke, jedná sa len o ten Kmix.
V Debiane 6 to robilo tiež ale tam som to nejakým kúzlom vyriešil tým že som premazal konfigy pulseaudia a kmixu, nuž ale v 7-čke mi to nejako nejde, takže sa chcem opýtať, či ste sa s tým niekto už stretol alebo či ste už o tom niečo počuli. Vopred ďakujem za akúkoľvek radu.

Palo M.

Na KDE som presiel len pred chvilou, ale ta uvodna melodia sa mi zda tiez divna.
Na zodpovednu radu to teda moc nie je, akurat par postrehov:
- Pri vypnuti indexacie v Nepomuk-u brutalne zlepsenie (predtym 14 az 37 sekund co som to parkrat meral, potom okolo 6 sekund)
- Vo virtualnej masine je pauza so zapnutou indexaciou asi 4 sekundy, po vypnuti indexacie je to bez pauzy (melodia hra este pocas miznutia splashu)
- Na realnom stroji trva splash asi 10 sekund, vo virtuale asi 4 sekundy.
- Virtualy som skusal dva, na jednom je len ciste KDE, na druhom je mix KDE+Gnome3. Obidva casovo vychadzaju podobne.
- Vo virtualoch nemam ziadne data, instaloval som ich len za ucelom testovania. Na realnom stroji mam Wheezyho nainstalovaneho na cisto, ale /home je z predchadzajuceho systemu (konfiguraky som zatial necistil, lebo stary system mam v druhej particii ako fallback minimalne do doby nez Wheezy bude stable).
- Vo virtualoch nemam nainstalovanych tolko balikov ako na realnom stroji (fglrx, LDAP, Kerberos, NFS, ...)
- Gnome3 vnieslo zopar smeti, ktore sa nasackovali aj do KDE (napriklad rygel, ten ma privadza do zurivosti a zatial neviem, ako rozumne zabranit jeho spusteniu)

valsin

#2
Aký phonon používaš: phonon-backend-vlc alebo phonon-backend-gstreamer. A ako si vypol tu indexáciu nepomuku, máš na mysli v Nastavení systému, ikonka Hľadanie na ploche (tie farebné kuličky) a v tom ODškrtnúť všetky tri polia ?

EDIT: Tak super ono to zabralo ďakujem Palo za usmernenie, presne som použil toto čo som písal vyššie a + som to poistil týmto postupom ktorý zabral na jedničku.

Otvoríme ~/.kde/share/config/nepomukserverrc a nastaviť "Start Nepomuk a Autostart" na false.
[Basic Settings]
Start Nepomuk=false

[Service-nepomukfileindexer]
autostart=false


Ďalej otvoríme ~/.kde/share/config/kdedrc a nastavíme "autoload" na false pre nepomuksearchmodule, prípadne doplníme:
[Module-nepomuksearchmodule]
autoload=false


A nakoniec nám ostáva Akonadi, otvoríme ~/.config/akonadi/akonadiserverrc a nastavíme "StartServer" na false.
[QMYSQL]
StartServer=false