Špatné vykreslení obrázků

Založil a903user, 20. 06. 2014, 09:03:16

Předchozí téma - Další téma

a903user

Ahoj, používám Debian testing s Gnome, kde pro prohlížení obrázků používám standardní eog ve verzi 3.12.0-1. V poslední době se mi dost stává, že si stáhnu nějakou fotku a nastane následující situace. Náhled, který se vytvoří v aplikaci nautilus je v pořádku. Když však otevřu fotku, tak se mi buď vykreslí jen do poloviny/třetiny nebo se mi zobrazí jen cca 30 px široký zrnitý pruh apod. Nesetkal jste se někdo s podobným problémem?

Ota Trkola

Používám stejnou verzi a problém nepozoruju. Nezačalo to po aktualizaci ovladače GK? Každopádně bych zkusil jako první smazat konfiguraci eog.

Roman Horník

Jo, možnej je problém s ovladačem grafárny. V tomhle případě se může stát i to, že budou i jinde po obraze lítat náhodný artefakty (kostičky, text se zaměněnejma znakama, pruhy apod.).
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Brano Dohoda

Citace od: a903user kdy 20. 06. 2014, 09:03:16
Ahoj, používám Debian testing s Gnome, kde pro prohlížení obrázků používám standardní eog ve verzi 3.12.0-1. V poslední době se mi dost stává, že si stáhnu nějakou fotku a nastane následující situace. Náhled, který se vytvoří v aplikaci nautilus je v pořádku. Když však otevřu fotku, tak se mi buď vykreslí jen do poloviny/třetiny nebo se mi zobrazí jen cca 30 px široký zrnitý pruh apod. Nesetkal jste se někdo s podobným problémem?

Toto sa mi raz stalo pred 6timi rokmi keď sa mi poškodil HDD, všetky foto boli buď polovične alebo rôzne chyby na nich ako sú kocky alebo farebne zrnité pruhy a podobne, to ale neznamená že to bude aj tvoj prípad. Môže to biť niečo s drivermi na grafiku ako píše Roman.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

a903user

#4
Mám integrovanou grafickou kartu od Intelu a žádné dodatečné ovladače jsem pro ni neinstaloval.


xxx@xxx:~$ lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 82Q35 Express Integrated Graphics Controller (rev 02)


Vymazání konfiguráku eog nepomohlo. HDD je dle mě v pořádku.

a903user

Z celé fotky se mi zobrazí jen toto: http://postimg.org/image/9o4tu5ydn/. Na MS Windows se ta samá fotografie zobrazí správně. Tudíž problém nebude v souboru, ale v systému.

Roman Horník

Co jinej prohlížeč obrázků? Není vyloučena chyba v samotným EOG (respektive v jeho knihovně na vykreslování), která se projevuje jen na určitým HW.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

a903user