Howto

Založil campnula, 14. 08. 2009, 13:33:49

Předchozí téma - Další téma

campnula

Myslim,ze smyslem fora je radit.Hodila by se nejaka "kucharka" se zaklady,aby bylo vsechno na jednom miste. Speky bych nechal v sekci tipy a triky.

MartenP

Celkem dobrý nápad založit kvůli tomuhle jedno téma, kde budou pěkně zpracovány základy v Debianu + uvést na pravou míru různé fámy a omyly kolující mezi lidmi (popsání jednotlivých větví Debianu, vývojového cyklu,...). Na ty úplné základy (práce v terminálu apod.) tu máme wiki.ubuntu.cz.

campnula

Tak nějak jsem to myslel. Jde jen o to , že by nebylo marné mít i ty základy ( některé ) které jsou na ubu.. ,protože oni tam mají přece jen jiné repo a o něco málo jiné (některé audio a video kodeky ,nesvobodné ovladače hardware, atp.) balíčky. No a taky kvůliva pohodlí.
V podstatě bych ,ale nedovolil psát do howto každému ( jako jsem třeba i já  nejsem tak znalý věci ).  ;D

MartenP

Pohodlnost je občas stěžejní věc :) V tom případě to považuji za dobrý nápad. Ujme se toho někdo?

campnula

No... mysím , že to nezáleží jen na nás dvou.  ;)

MartenP

No jasně, já myslel, jestli už se někdo nenabídl třeba přes SZ  :)

orvaldi


campnula

Neber to špatně prosím ... chápu , že nemá cenu něco dělat dvakrát ,ale myslím si , že s takovou  tu rovnou můžeš mít jen odkazy na řešení která jsi našel jinde. Nechci z toho dělat svoji osobní věc a tlačit to na sílu. Je to jen na Vás všech. Možná by to chtělo i anketu. Myslím , že jsem napsal za sebe k tomu úplně vše co jsem chtěl a omlouvám se za urputnost.

MartenP

orvaldi: S takovým přístupem netřeba provozovat ani toto fórum. Vždyť vše se dá přeci vygooglovat...

Tomas Jancik

podle me smyslem fora je aby se tady lidi mohli ptat na problemy, ktere nevygooglovali....
na HowTo apod je spis Wiki nebo neco takoveho a to uz se tu jednou resilo.....

ja sam se do toho nepohrnu, ale schvaluju to jako dobry napad...
pokud byste to moc chteli mit ve foru, muzu pro to zalozit novou kategorii

orvaldi

Márten: Opravdu, s takovým přístupem bych nikdy nepochopil Debian. Na SK webu ANO. Bohužel v ČR nic podobného není. Rád se učím a učit se budu. Zbytek informací vygoogluji na wiki.debian atd. Jsem rád za chování některých znalců k začátečníkům. Děkuji.