Nefunkční wifi

Založil rajtas, 28. 04. 2009, 22:25:36

Předchozí téma - Další téma

rajtas

Zdravím,

Nějakým záhadným způsobem mi nechce fungovat wifi.. Při první instalaci mi ze začátku neběhala ale po dvou dnech blbnutí a pročítání návodů se síťovka umoudřila a začala fungovat jenže. Rodina mne nutila nainstalovat windy takže jsem zformátoval disk, nahodil Xp, rozdělil disk a nainstaloval Debian. Teď mi ale notebook (extensa 5200) nechce najít síť a musím být připojený jen kabelem. :(
Ve výpisu lspci je karta normálně napsaná ale fakt se nechytám. Opravdu mne nic nenapadá :(

Budu rád za každou radu. Díky Ondřej

04:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4311 802.11b/g WLAN (rev 01)

Erich Stark

skus

#

aptitude update
aptitude install b43-fwcutter wireless-tools network-manager


modprobe b43

alebo

modprobe b43legacy

iwconfig

ifconfig wlan0 up
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Boogey

Popripade se mrkni primo na stranky vyrobce. Jsou tam ovladace na Linux a karta od teto spolecnosti mi s nima jela napoprve bez nejakyho nastavovani, takze chvalim.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

rajtas

#3
tak jsem to zkoušel a abych pravdu řekl tak z toho moc moudrý nejsem a Wifi furt neběhá :(

Edit: tak jsem se v tom rejpal a nakonec se to podařilo... díky moc ;)

Boogey

Jak se ti to nakonec podarilo a kde byl problem?
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

rajtas

takže jsem přišel na to jak jsem to rozchodil... bylo to díky b43-fwcutter který nainstaloval nějaký FW a díky tomu to běhá :)

jerry

zdravim. mam problem s nefunkcnou wifi v asusackom notebooku znacky F5VL mam nainstalovany ovladac aj na bluetooth aj na wifi ale wifi mi nechce spustit. pri manualnom spusteni sa mi rozsvieti len bluetooth ktore v podstate tiez nejde ale dovod je asi doinstalovanie ovladaca.

Jakub Lucký

Jaká wifikarta tam je? Potřebujeme přesnou specifikaci vašeho NB...
Developers, developers, developers, developers, developers!

jerry

02:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR242x 802.11abg Wireless PCI Express Adapter (rev 01)

pri ifconfig ju mam, ale ako keby hardwer bol nejak vypnuty. nieco ako keby FN+F2 trebalo zapnut.

bhy

Citace od: jerry kdy 26. 06. 2009, 17:04:03
02:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR242x 802.11abg Wireless PCI Express Adapter (rev 01)

pri ifconfig ju mam, ale ako keby hardwer bol nejak vypnuty. nieco ako keby FN+F2 trebalo zapnut.

co píše iwconfig?