Zfunkčnění WIFI

Založil Jiricek, 31. 01. 2014, 09:58:29

Předchozí téma - Další téma

Jiricek

Snažil jsem se rozchodit WIFI v Debian 7.3 Stable LXDE, ale nedaří se ani neškytne.
05:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 07)
Ovladač nainstalován - firmware-realtek
Binary firmware for Realtek wired and wireless network adapters
Zkoušel jsem zprovoznit přes: WICD, network-manager-gnome, wpa_gui, wifi radar.
Poskytovatel O2.
Př spuštění live CD Bodhi 2.4.0 a zadání údajů pro vytvoření bezdrátové sítě v network manageru, WIFI funguje naprosto perfektně.

Matesax

Nevěřím v nic - pak má víra jest vyšší, než kterákoliv jiná...

Jiricek

Hele inteligente google umím používat a dokonce i jiné vyhledávače a dokonce s lepším úspěchem než ty.

Pro adminy:
Už před nějakou dobou jsem zjistil, že kalitnější podporu nabízejí zahraniční fora, a není to z důvodu množství dotazů,  ale protože se skutečně snaží pomoct.

Matesax

Kup si Windows a tam na ně můžeš bez problémů chodit s každou blbostí a ještě jim za neochotu vynadat. Ale když používáš Linux, navíc takový, který je určen spíše pro zkušenější, tak opravdu nečekej komfort - od toho Unix/Linux fakt nemá být. Nechápu čemu se divíš, když v Anglicky psaných fórech se objevuje 4 - 10 000 lidí, zatímco v Česku je nás jen pár...
Nevěřím v nic - pak má víra jest vyšší, než kterákoliv jiná...

Ota Trkola

Pan Matesax dostal SZ, pokud míní radit tímto stylem, nebude to dělat dlouho.

tribalcz

#5
Citace od: Matesax kdy 01. 02. 2014, 06:18:15
Kup si Windows a tam na ně můžeš bez problémů chodit s každou blbostí a ještě jim za neochotu vynadat. Ale když používáš Linux, navíc takový, který je určen spíše pro zkušenější, tak opravdu nečekej komfort - od toho Unix/Linux fakt nemá být. Nechápu čemu se divíš, když v Anglicky psaných fórech se objevuje 4 - 10 000 lidí, zatímco v Česku je nás jen pár...

Plně s tebou souhlasím plus bych asi dodal toto pokud chceš mít bezproblémový běh linuxu použij odpad typu Ubuntu a pod sice to jsou distra založená na debianu ale tím to končí

Edit: Ještě bych podotknu že debian tě na skutčnost chybějících ovladač upozorní  při instalaci a dá ti možnost je doplňit pomocí flashky