Podivná instalace Debian Lenny

Založil stary.kocour, 16. 02. 2009, 13:21:51

Předchozí téma - Další téma

stary.kocour

Původně jsem si myslel že nemohu li po čerstve instalaci Lennyho spustit grafické prostředí, je na vině grafická karta. Dosud jsem používal Ubuntu a to nemělo c mou grafikou problém. Grub byl dobře naistalovaný, systém se spustil, ale jen v textu. Na rozchození jsem nespěchal a řekl jsem si, že přes Aptitude naistaluji Lynx a užiju si trochu internetu v textovém prohlížeči. Po vybrání tohoto balíčku jsem jej stáhnul (před tím jsem ještě po výzvě vložil CD s Debianem) a pak spustil instalaci. K mému překvapení se ale proběhla celá instalace všech doposud stáhnutých balíčků při prvotní instalaci. Přitom jsem si ale jistý, že byly balíčky už jednou instalovány a nastavovány. Debian teď běží k naprosté spokojenosti a o moc svižněji než Ubuntu. Což byl hlavní důvod mého snažení. :) Nicméně, nerad přecházím nějaké neznáme jevy aniž bych věděl co bylo jejich příčinou. Nevíte někdo, co se mohlo stát? Díky

Petr Slunský

Z tvého popisu se nedá moc posoudit, jak jsi vlastně Lennyho instaloval? Z jakého media (DVD, CD, netinst, ....) Jakou variantu instalace jsi zvolil? (základní systém, desktop, atd. zda jsi instaloval Xka, KDE, Gnome, a KDM/GDM nebo jiný DM)
Když jsi pak z řádky doinstalovával další balík, tak jsi byl znova vyzván ke vložení CD, takže jsi asi nenastavoval zdroje v /etc/apt/sources.list.

Aktualizace již nainstalovaných balíků by dávala smysl, pokud by byly nalezeny novější verze na netu. To by mohlo vyřešit i boot do grafického režimu.
Debian

Firzen

Viděl bych to tak, že jsi omylem přeskočil některý z kroků instalace a balíčky se tak pouze stáhly, ale nenainstalovaly. :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

Ota Trkola

Nevim ,jestli mu ta rada po roce pomůže... ale pravděpodobně na ni už nečeká... ;D