Nejde zvuk

Založil Lokky007, 04. 10. 2014, 22:47:43

Předchozí téma - Další téma

Lokky007

Právě jsem přešel z W7 na linux a od počátku mám problém se zvukem.Od reinstalace jsem neslyšel ani šum. Reproduktory mam Genius 5.1.Zvuk mi šel přes jack z desky.
Netuším jestli je to soft nebo hard problém tudíš se umlouvám pokud tento problém směřuji špatně.

menší Info:
Debian GNU/lLinux 7.6 (wheezy)
Deska GigaByte H87M-HD3
Proc I5-4570 (2.9Ghz)
Ramky 8G (2x4G)
atd.

Alsa-base.conf
# autoloader aliases
install sound-slot-0 /sbin/modprobe snd-card-0
install sound-slot-1 /sbin/modprobe snd-card-1
install sound-slot-2 /sbin/modprobe snd-card-2
install sound-slot-3 /sbin/modprobe snd-card-3
install sound-slot-4 /sbin/modprobe snd-card-4
install sound-slot-5 /sbin/modprobe snd-card-5
install sound-slot-6 /sbin/modprobe snd-card-6
install sound-slot-7 /sbin/modprobe snd-card-7
# Cause optional modules to be loaded above generic modules
install snd /sbin/modprobe --ignore-install snd && { /sbin/modprobe --quiet snd-ioctl32 ; /sbin/modprobe --quiet snd-seq ; : ; }
install snd-rawmidi /sbin/modprobe --ignore-install snd-rawmidi && { /sbin/modprobe --quiet snd-seq-midi ; : ; }
install snd-emu10k1 /sbin/modprobe --ignore-install snd-emu10k1 && { /sbin/modprobe --quiet snd-emu10k1-synth ; : ; }
# Keep snd-pcsp from beeing loaded as first soundcard
options snd-pcsp index=-2
# Keep snd-usb-audio from beeing loaded as first soundcard
options snd-usb-audio index=-2
options snd-hda-intel index=0 model=auto
# Prevent abnormal drivers from grabbing index 0
options bt87x index=-2
options cx88_alsa index=-2
options snd-atiixp-modem index=-2
options snd-intel8x0m index=-2
options snd-via82xx-modem index=-2


aplay
**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
card 1: PCH [HDA Intel PCH], device 0: ALC887-VD Analog [ALC887-VD Analog]
  Subdevices: 0/1
  Subdevice #0: subdevice #0
card 1: PCH [HDA Intel PCH], device 1: ALC887-VD Digital [ALC887-VD Digital]
  Subdevices: 1/1
  Subdevice #0: subdevice #0
card 2: NVidia [HDA NVidia], device 3: HDMI 0 [HDMI 0]
  Subdevices: 1/1
  Subdevice #0: subdevice #0
card 2: NVidia [HDA NVidia], device 7: HDMI 0 [HDMI 0]
  Subdevices: 1/1
  Subdevice #0: subdevice #0
card 2: NVidia [HDA NVidia], device 8: HDMI 0 [HDMI 0]
  Subdevices: 1/1
  Subdevice #0: subdevice #0
card 2: NVidia [HDA NVidia], device 9: HDMI 0 [HDMI 0]
  Subdevices: 1/1
  Subdevice #0: subdevice #0


owner@Owner:~$ cat /proc/asound/modules
0 snd_hda_intel
1 snd_hda_intel
2 snd_hda_intel



BTW všiml jsem si že alsamixer háže při startu nějaké errory s chybným argumente

Zkoušel jsem:
http://www.webupd8.org/2010/11/fix-hda-intel-realtek-alc887-no-sound.html
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/370043

Brano Dohoda

Neviem preco ale po nainstalovani akehokolvek distra ci debian ci arch ci ubuntu je default nastavena zvukovka na zvukovku co je v grafike HDMI, takze predpokladam ze je to aj tvoj pripad. Ja pouzivam pulseaudio tam to jednoducho prepnem s HDMI na zvukovku a je po probleme. Neviem ci pouzivas PA alebo Alsu ale zameral by som sa na to pravdepobodne. Urcite ti to pcha zvuk sem HDA NVidia 99.9%

PS: Co pouzivas KDE GNOME XFCE ?
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Lokky007

#2
Co jsem se dočetl na netu... většina,né-li drtivá většina  těchto případů byla způsobena právě tímto směrování do HDMIčka. Bohužel,pokusy o nápravu selhávají.Prošel jsem a pročetl mnohá fóra ale zatím bez úspěchu.
Jsem začátečník. Včera jsem neznal ani příkaz "cd"...dneska si připadám skoro jako profik když ty příkazy sypu do řádky.Aspoň nějaké plus to má.

Jako GUI mám nainstalovaný GNOME Verze 3.4.2

ALSA a Pulse audio
Advanced Linux Sound Architecture Driver Version 1.0.24.
Pulseaudio 2.0

Ota Trkola

Vlez do Nastavení -> Zvuk -> záložka Výstup a zde zkontroluj, že je použita správná zvuková karta.

Lokky007

V hardwaru mam
-GF106 High Definiton Audio Controller( Ten mám Off protože profily jsou označeny HDMI)
-Vnitřní zvukový systém(1Výstu/1vstup)Profily jsem projel všechny ale bez reakce

Odpověd na tvou otázku je tedy :Vnitřní zvukový systém

Ota Trkola

Zkus všechny možnosti, které tam máš a dej také pozor, abys neměl hlasitost na nule, když přepneš na daný výstup.

Lokky007

Vyzkoušeno,bez efektu...

rostak79

Po instalaci Debianu mám problém s tím že hraje jenom jeden reprak,pomáhá mi spustit alsamixer tam nastavit hlasitosti a až pak se hrát s Pulseaudio.
Třeba je to i tvůj případ.

Lokky007

#8
nvm no, už jsem docela zoufalý.Bez zvuku to není ono.CD s Winama už mi začíná vyskakovat na stůl. Sedim u toho 2. den a jsem trochu nakrklej.Takové potíže už při instalaci...

Zde je výpis výstupu skriptu alsa-info.sh (detailnější)
http://www.alsa-project.org/db/?f=4662e35af9bbad76016747905e16c56bfa63eeff

Ota Trkola

OK, napiš zde, co vše jsi vyzkoušel a co nepomohlo. Mimochodem, výhrůžky s woknama ti v řešení problému vůbec nepomůžou, ba naopak... Buď to chceš vyřešit, a pokud ne, tak widle rovnou nainstaluj a neřeš.

Lokky007

přidáním do alsa-base.conf: options snd-hda-intel model=generic a modifikace jednotlivých indexů "-2" -> "0"
vypnutí/zapnutí Audio controleru v Biosu
pracoval jsem s asound.conf
blacklisty s snd-hda...
Zapnutí/vypnutí Pulse Audia při startu
Změny profilů zvuků v HW
Zkoušel jsem stahnout nějaky Alsa/HDSP a další programy pro práci se zvukem(in/output).

S timto jsem operoval nejvíc protože problémy co se točili kolem nefunkčnosti zvuku a ALC887 se takto řešily.


7R7.

Citace od: Ota Trkola kdy 05. 10. 2014, 15:44:15
Vlez do Nastavení -> Zvuk -> záložka Výstup a zde zkontroluj, že je použita správná zvuková karta.
A toto si kontroloval? Lebo mne PA najprv nastavila ako zvukovku práve grafickú kartu a nie zvukovku na doske. pozri si to v Pavucontrole

Lokky007

#12
Jako výstupní zařízení mám nastaven "Vnitřní zvukový systém" a ten nastaven na profil "Analogový Surround 5.1"

btw. myslite že tento problém budu mít i s jinými GUI popř jiným systémem založeným na Debianu?

Lokky007

No nic, zítra se pokusím nainstalovat Jessie.Snad to nebude mít stejný problém.A kdyby i to selhalo,mám v záloze cd od Mintu.

mhscz

Měl jsem stejný problém v Jessie a pomohla instalace a úprava nastavení v Ovládání hlasitosti PulseAudio (pavucontrol), kde bylo nastaveno HDMI.
Debian Jessie Cinnamon - 3.16.0-4-amd64