Asus EEE

Založil Miro churchyard Hrončok, 12. 01. 2009, 00:16:52

Předchozí téma - Další téma

Miro churchyard Hrončok

Uvažuji o pořízení Asus EEE 1000H. XP na něm samozřejmě nechat nehodlám, ale ještě nevím, jak to dopadne.

Máte někdo éééčko s Debianem? Jak dlouho to drží baterku? Šlape všechno? Nějaké zkušenosti s DebianEEE?

Je možné si tam dát Xandros, tím mít všechno funkční, a následně si přidat zdroje z Debianu a podebianit to? Nějak takhle? Hlavně bych tam chtěl dostat Xfce.

Díky za jakékoli info.

Petr Krčmář

Dobré, dnes jsem na Rootu vydal článek o instalaci Ubuntu přes dodávaná XP:

http://www.root.cz/clanky/instalace-ubuntu-na-asus-eee-1000h-a-usb-flashdisk/

Debian jsem na Eee nerozcházel, Ubuntu chodí výborně a je to vlastně taky Debian. Být Tebou, tak zvážím instalaci Xubuntu - jak píšu v článku, po instalaci jednoho jediného balíčků chodí počítač na 100 %.

Windows XP vůbec kupovat nemusíš, už se k nám dováží verze s Xandrosem.

Petr Krčmář

A ještě k baterce: se zapnutou Wi-Fi dá něco přes 4 hodiny, s vypnutou se přehoupne přes 5.

waldo.pepper

nazdárek, mám od ježíška eee 900A, to proto, abych nemusel kupovat něco s woknama. Vyzkoušel jsem na něm, za těch 14 dní jak předinstalovaný Xandros, tak Ubuntu 8.04.1 s jádrem pro eee, Lennyho netinstall a Debian z připravené image eeepc, kterou jsem začal. Instaloval jsem z flashdisku, připraveného pomocí Unetbootin. Funguje to téměř na 100%, dvakrát se mi instalace zadrhla - boot error.Ubuntu běhalo, po instalaci fungoval všechen hw, wifi jsem ale konfiguroval pomocí Wicd, příjde mi to jako vhodný nástroj. Problém nebyl ani Fn+F tlačítkama pro zvuk, uspání. Lenny a netinstall potřeboval pořešit vše, návod je totožný s konfigurací pro Debian eeepc. Nakonec jsem skončil s instalací Debianu z image eeepc. Ta poslední varianta mi příjde nejsvižnější. Nejdou mi zatím funkční tlačítka pro zvuk a pro uspávání jsem si vytvořil swapfile, do které systém zapisuje jen po příkazu pro uspání, jinak to běží bez stránkování. Systém mám instalován na 2. a 3. partition, protože na 1. jsem nechal Xandros na etx2, kdyby bylo potřeba uvést pc do původního stavu. Podotýkám, že jde o Asus 900A, baterka má kapacitu jen 4400 mA, vydrží 3 a půl hoďky.
najvjac peňazí sa utratí pri placení

Miro churchyard Hrončok

Kamarád má na tisícovce XPéčka a drží mu to 6-7 hodin (prý). Jiný dával na 901ku Ubunta a vydřelo to sotva tři.
V článku není ani slovo o Bluetooth, ten mi dělal na desktopu v 8.10 problém, funguje?
Debian mi zároveň přijde, že papá míň paměti (aspoň co se Xfce týče). Navíc Xubunta obsahují hromadu balastu, který nechci pak zbytečně uklízet. Dalším problémem je update distribuce, který byl na Ubuntu na desktopu pro mě vyloženě porod. A jsem člověk, který nerad má rok staré distro, které nedělá velké skoky u aplikací (s Xfce 4.6 bych se tak rozloučil, pokud bych nesáhl po neoficiálním zdroji).

PS kdepak se prodává?

waldo.pepper

900A je nějaký mezikus, asi 1000 ani 900. Má malou kameru, nemá modrý zub a, jak jsem psal, má baterii s kapacitou 4400mA, 1000covka má baterii 6600 mA.Proto těch 5 hodin. Jestli XP vydrží déle či ne, než Linux distro nevím, některé články se o tom zmiňují. Add balast - je na vás, jakým způsobem instalujete OS. Zkuste nainstalovat jen holý OS (v taskselu vyhodit zatržítka pro desktop a stolní počítač), pro X-ka použijte volbu --without-recommends xserver-xorg-video-intel a zbytek si doinstalujte (sudo, mc, ..... to, co budete potřebovat) atd. atd. Těch postupů je spousta  je jedno jestli dáte přednost prostředí GNOME nebo Xfce. Je toho plný internet ;)
najvjac peňazí sa utratí pri placení

Miro churchyard Hrončok

U Ubuntu? Předpokládám, že pomocí Alternate CD, pohledám.

Ta otázka ohledně modrozubu patří spíš na Petra.

Petr Krčmář

O Bluetooth netuším, zatím nebylo vůbec potřeba.

airlive

Tento Asus EEE  má uživatel → Stet a na něm Debian Lenny
Napište mu určitě se o zkušenosti rád podělí a informace podá.

Martin 'Želva' Malý

churchy: Debian se ti bude líbit:

Není tak nenažranej, rozumné upgrady mezi verzemi jsou účinné a bezpečné. Bez hromady nepotřebných věci.

Z těchto důvodů jsem já před měsícem opustil Xubuntu 7.10 a zatím jsem všechny problémy vyřešil troufám si říct sám. A jede krásně.

Podle mě bude určitě mít větši výdrž baterky.
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...

yajohny

osobne mam EEE 1000h a taktiez na nom Debian Lenny s Xfce 4.4.2...system je svizny, wifi + bluetooth + camera bezi v pohode...skusal som rozne distra FluxFlux a pod. ale nakoniec som skoncil u Lennyho...ked ho mam doma na adapteri, som na Debiane, ak pojdem vonku na baterku, mam ho v oknach...pod Voknami vydrzi baterka o nieco viacej...