jak preinstalovat stary balik novym?

Založil polo, 23. 01. 2010, 17:31:13

Předchozí téma - Další téma

polo

Ahoj, chci se zeptat jak v Debianu preinstalovat(nahradit) stary balik novym? Mam instalovany nmap 4.62 a nejnovejsi je nmap_5.00-3~bpo50+1_i386.deb. Prikazem apt-cache show nmap se mi zobrazi jak nmap verze 4.62 tak 5.00. Nevim ani jak zjistit ktery je naistalovany (to jsme zjistil az prikazem nmap -v). Zkousel jsem apt-get install nmap - nepomohlo tak jsme nmap odinstaloval a dal instalovat znova. Bohuzel se tam zase nainstaloval ten stary:( Nevite nekdo jak na to?

Yontalcar

NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

nazir

Tak nějak ses zapomenul zmínit o branchi debianu, co používáš.  Předpokládám, že to je lenny.
Nmap 5.00-3 je v testingu a v unstable, takže si nastav mixovaný debian s prioritou pro stable branch a ten nmap si potom ručně nainstaluj pomocí

apt-get --target-release testing install nmap

polo

apt-cache policy nmap
nmap:
  Instalovaná verze: 4.62-1
  Kandidát: 4.62-1
  Tabulka verzí:
     5.00-3~bpo50+1 0
          1 http://www.backports.org lenny-backports/main Packages
*** 4.62-1 0
        500 http://ftp.cz.debian.org lenny/main Packages
        100 /var/lib/dpkg/status
jinak jo mam Lenny. A ta verze 5 neni jen v unstable ale i v backports.

Petr Krčmář

Jen střelím: Co to udělá?

$ aptitude -t lenny-backports install nmap

polo


Jakub Lucký

nainstaluje balíček z repozitáře lenny-backports ;)

Já jsem občas líný si hrát s aptem a natvrdo pakáž (package) stáhnu z packages.debian.org a nainstaluju násilím před dpkg
Developers, developers, developers, developers, developers!

Erich Stark

Citace od: Jakub Lucký kdy 27. 01. 2010, 16:23:21
nainstaluje balíček z repozitáře lenny-backports ;)

Já jsem občas líný si hrát s aptem a natvrdo pakáž (package) stáhnu z packages.debian.org a nainstaluju násilím před dpkg

v takomto pripade mi potom nejde odisntalovat balik cez aptitude
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Jakub Lucký

Citace od: Erino72 kdy 27. 01. 2010, 17:50:43
v takomto pripade mi potom nejde odisntalovat balik cez aptitude

Tak v tomto ohledu sloužit neumím, aptitude se na mých strojích nepoužívá
Developers, developers, developers, developers, developers!

Yontalcar

Citace od: Erino72 kdy 27. 01. 2010, 17:50:43
Citace od: Jakub Lucký kdy 27. 01. 2010, 16:23:21
nainstaluje balíček z repozitáře lenny-backports ;)

Já jsem občas líný si hrát s aptem a natvrdo pakáž (package) stáhnu z packages.debian.org a nainstaluju násilím před dpkg

v takomto pripade mi potom nejde odisntalovat balik cez aptitude
tak to máš nějaký rozbitý, protože mně to jde
máš nějaký výpis nebo něco?

anyway, já vždycky patřičně nastavím /etc/apt/preferences, pokud chci šachovat s verzema a repositářema
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Erich Stark

Uz som to davnejsie nerobil, ale mam takeho tušaka ze je to tak ako pisem, ak nainstalujem nejaky lubovolny stiahnuty .deb balik tak mi nejde odisntalovat cez aptitude resp apt-get, jak keby ho ani v systeme nevidel preto radsej instalujem z repozitarov
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."