Nedokaze ziskat adresu z dhcp

Založil raziel, 27. 10. 2011, 11:00:19

Předchozí téma - Další téma

raziel

Zdravim. Na debiane 6.0.3 Squeeze mam problem s pripojenim sa k wifi sieti. Skusal som wicd manager aj networkmanager, vsimol som si ze mi spojenie krachne pri ziskavani ip adresy z dhcp servera. Prestavoval som vselico aj v rutri ale nic nepomohlo. Zaujimave je, ze inde ako doma som sa zatial na kazdu wifinu s dhcp serverom bezproblemov pripojil. Skusal som siet nastavit prostrednicvom rutra ako zabezpecenu roznymi sposobmi a aj nezabezpecenu. Mama dual boot aj s windowsom 7, tam vsak wifina aj doma slape bez problemov. System je nainstalovany na laptope HP pavilion dv6-1270ec.

Nemate niekto podobnu skusenost ? Ak viete mohli by ste poradit ?

ďakujem.

Hobild

nastavit sit "natvrdo", tedy vcetne adresy DNS serveru.
Sit se nastavuje v /etc/network/interfaces, DNS servery v /etc/resolv.conf.
Po nastaveni to vypada nejak takhle:
iface eth0 inet static #vše ručně nastaveno
        address 192.168.1.100 #IP stroje
        netmask 255.255.255.0 #maska sítě
        network 192.168.1.0 #síť
        broadcast 192.168.1.255
        gateway 192.168.1.1 #brána; tam možná budeš muset hodit adresu routeru

a takto:
nameserver 34.90.35.20
nameserver 64.90.35.40

Dbej na to, aby síť nastavená na routeru (IP adresa) byla ve stejném rozsahu, jako na kompu, tedy 192.168.1.x. Pokud hodis na router kuprikladu 193.165.2.18, pak se budou schopny pripojit jen PC s adresou 193.165.2.XXX, jine nebudou povazovany za cleny site.

raziel

Tuto aternativu som uz skusal, vtedy siet isla vpohode. Chcel som to rozchodit cez to DHCP.
Teraz sa mi stala zvlastna vec. Bol som pod debianom a wifi nesla. Nbootoval som windows tam som sa pripojil k wifi prostrednictvom DHCP. Potom som siel spat do debianu a uz siet funguje aj prostrednictvom dhcp. Je to zaujimave lebo predtym som Xkrat rebootoval debian bez skoku do windowsu a nic sa nedialo, nedalo sa mi pripojit na wifinu aj tak. A teraz to zrazu ide.

V kazdom pripade dakujem za odpoved :)

raziel

Takze wifina fungovala doma vseliako. Vyriesil som to tak ze som ovladace instaloval podla: http://wiki.debian.org/wl#Squeeze. A uz ide wifina stale a hlavne hocikde. Predtym som wifinu naintsaloval tak, ze som doinstaloval iba baliky s firmverom pre dany HW.
Takze vyriesene.