Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Hardware / Problém s SD/MMC čtečkou 02 Micro na ntb Lenovo E470
« Poslední příspěvek od piquick kdy 17. 09. 2021, 07:45:36 »
Zdravím, mám následující problém se čtečkou karet na Lenovo E470 debian testing Xfce:

1. Vložím kartu - normálně se připojí a lze s ní pracovat
2. Dám vysunout kartu (thunar) - objeví se hláška: "Error ejecting /dev/mmcblk0: Command-line 'eject´/dev/mmcblk0 exited with non-zero exit status 1: eject: nelze vysunout."
3. Dám ještě jednou vysunout, objeví se hláška: No object for D-bus interface > ikona na ploše a v Thunaru zůstává
4. Dám připojit, objeví se hláška: No object for D-bus interface

Vypadá to, že se karta fakticky odpojí, ale v systému někde zůstane viset. Prohledával jsem všechna fóra a zkoušel kde co, nejčastěji přes debug_quirks2, ale nic nepomáhá.

Čtečka je (lspci) 02:00.0 SD Host controller: O2 Micro, Inc. SD/MMC Card Reader Controller (rev 01)

Nevěděl by někdo, co s tím? Zajímavý je, že v ubuntu čtečka pracovala normálně. Dík za případnou odpověď.
2
Získání a instalace Debianu / Re:instalace debian sid z mini.iso selže
« Poslední příspěvek od piquick kdy 19. 08. 2021, 20:42:42 »
Díky za odpověď. Zkusím to z příkazového řádku (to xfce).
Multimedia se asi hodí - je tam čerstvý imagemagick, vlc.

Odpověď na poslední otázku: učím se, hraju si a mám rád čerstvý soft.
3
« Poslední příspěvek od Ota Trkola kdy 19. 08. 2021, 19:53:08 »
Pro mne jo, ale zkusím pohledat...
Ještě dotaz - má smysl přidávat do sida multimedia repo?

Projdi si návod na instalaci, který tady je a tam je v jednom z kroků vidět právě možnost volby grafického prostředí. Tak prostě jen místo Gnome zvolíš Xfce.

EDIT: Multimedia repo má smysl mít i v Sidovi. Jen mě napadá otázka, proč Sid?
4
« Poslední příspěvek od radek_dr kdy 19. 08. 2021, 19:34:44 »
Netřeba hledat, stačí sledovat instalaci. Přímo nabízí instalaci xfce (nebo Cinnamon, KDE...) ve výběru, co chceš instalovat, stačí zaškrtnout.
5
« Poslední příspěvek od piquick kdy 19. 08. 2021, 18:57:52 »
Pro mne jo, ale zkusím pohledat...
Ještě dotaz - má smysl přidávat do sida multimedia repo?
6
« Poslední příspěvek od Ota Trkola kdy 19. 08. 2021, 18:53:40 »
Návod zmizel, protože nebyl aktuální a stále na aktualizaci od nějakého dobrovolníka čeká. Jinak instalace plného Xfce desktopu z netinst není žádná věda, že..  :)
7
« Poslední příspěvek od piquick kdy 19. 08. 2021, 18:46:02 »
Jednak jsem to vyčetl na netu, druhak mi to už dvakrát vyšlo, ale teď to ne a ne zopakovat a to mě zajímá. Je pravda, že původní instalace byly ze staršího mini.iso a to už nemám.
Z netinst testingu to samozřejmě upgraduje bez problému. Kdysi tu byl podrobný návod na instalaci prostředí xfce, které používám, z netinst, ale zmizel. Už není aktuální? Obávám se, že do holého systému bych doinstalovat prostředí asi neuměl...
8
« Poslední příspěvek od Ota Trkola kdy 19. 08. 2021, 18:20:28 »
Zkusil bych instalovat z netinstISO obrazu nejprve testing, třeba jen holý systém a hned upgrade na Sid, pak doinstalovat potřebné balíky. Případně instalovat testing i s grafickým prostředím a pak udělat upgrade celého systému.
Jaký je důvod instalace z mini ISO?
9
Získání a instalace Debianu / instalace debian sid z mini.iso selže
« Poslední příspěvek od piquick kdy 19. 08. 2021, 16:58:10 »
Zdravím,
snažím se nainstalovat sid z mini.iso (31.07.2021) a vždycky to skončí v bodu "nastavit zdroje software" a "vybrat software k instalaci" hláškou "krok selhal".
Pokračovat je možné, grub se zavede, systém naběhne, ale je úplně holej. Vyzkoušel jsem všechna http zrcadla, ale vždy to dopadlo stejně.
Co s tím?
10
Vyzkoušeno i přidání manuálně záznam do /etc/fstab a následně spuštěním příazu mount -a. Záznam se přídá v pořádku. Ale příkaz mount -a se neprovede. A chyba žádná nenastane.
Stran: [1] 2 3 ... 10