[VYŘEŠENO] NM-Applet neběží (Debian 5.00, XFce), po vyřešení je spuštěn 3x

Založil WindAmel, 05. 08. 2009, 20:50:17

Předchozí téma - Další téma

WindAmel

Nainstaloval jsem si Debian z DVD 1 5.00 a prostředí XFce (pomocí aptitude, ne tasksel) a mj. jsem si nainstaloval nm-applet (network manager applet), který jsem si oblíbil z Ubuntu. Problém je v tom, že v systray - nebo jak se tomu v xfcích říká - se nezobrazí. Ale je tam - zůstává tam jakési volné místo, na které když kliknu levým tlačítkem, zobrazí se jedno-položkové menu s položkou ("disabled") "NetworkManager neběží..." a když na dané místo kliknu pravým tlačítkem, zobrazí se nabídka s položkami "Povolit síť" (zaškrtnuto, odškrtnutí mě neodpojí od internetu), "Informace o spojení" (nelze kliknout), "Edit wireless networks" (bezdrátové sítě nelze přidávat, jen odstraňovat, ale žádné tam stejně nejsou) a "O aplikaci" (v. 0.6.6.).
Nevíte, prosím, jak to zprovoznit?

(aptitude update, aptitude upgrade samozřejmostí)

(Nevím, jestli to k něčemu je, ale mám i problémy s bluetooth, kde taktéž používám gnome aplikace. Jinak aplety, které neběží v systray mě fungují bezproblémově (ty z gnome - tedy jedna :3))

EDIT:jen název

Petr Krčmář

Prográmek nm-applet je jen ovládací utilitka pro NetworkManager, což je démon kontrolující a udržující připojení k internetu (síti obecně). Čili pokud to má fungovat, je třeba mít rozběhnutý právě NM. Ten je v závislostech appletu, takže ho tam zřejmě máš, jen neběží nebo má jiný problém.

WindAmel

Děkuji za odpověď. Synaptic mě hlásí, že mám nainstalován network-manager, network-manager-gnome a pár dalších věcí, co potřebuju, jako je network-manager-pptp. Takže v tom chyba není (ani bych ji nečekal, přece si systém ohlídá závislosti, nebo je to možné?), ale bohužel nevím, jak ji hledat - nevíte o něčem?

nazir

Network-manager sice nepoužívám, ale nevyžaduje náhodou, aby uživatel byl členem skupiny netdev?  To samé s bluetooth (i když v unstable se to teď někdy měnilo na "bluetooth" systémovou skupinu)...

WindAmel

Jo! To je ono! Moc díky ;). Mimochodem, taková drobná otázka - jak bych na to měl přijít? Já se právě že snažím číst všechno možné, než se ptám, ale o tomhle jsem vůbec nevěděl...

Mno, teď mám jiný problém - při startu se spustí hned 4x. V nastavení xfcí jsem vypl jeho spuštění (xfce hlavní nabídka - nastavení - automaticky spouštěné aplikace) a číslo se snížilo na 3, ale dál nevím. Když jsem jej odstranil z /etc/rc*.d tak se nespustil vůbec a když jsem jej pak nastavil v tom výše zmíněném xfce nastavení, choval se způsobem, kvůli kterému jsem toto téma začal. Tak jsem obnovil /etc/rc*.d a zatím jej mám spuštěný 3x. Nevíte, co s tímto problémem?

Možná je problém v tom, že správa uživatelů a skupin na příkazové řádce zatím jde mimo mé schopnosti, tak jsem nainstaloval balík gnome-system-tools z něhož jsem použil aplikaci na nastavení. Jestli je to opravdu v tom... netuším ani nevím, jak to zjistit.

Petr Krčmář

Kdysi mi to dělalo taky, NM měl problémy s ukládáním do session grafického prostředí (dělalo to v Xfce). Pamatuju si, že stačilo navštívit nějaký soubor se session a tu zmnoženínu umazat (bylo to tam zapsané třikrát). Tohle ukládání sezení už ale nepoužívám, takže mi to nezlobí. Jak je to s opravou v nových verzích tedy nevím, ale určitě to byl problém toho appletu.

WindAmel

Dobře, podívám se na to, díky.
Omlouvám se za pozdní odpověď - týdenní dovolená...

WindAmel

Jo - přesně tak - stačilo si upravit xfce session soubor a je vše OK. Moc díky ;)