tiskový server - print server - cups

Založil Jara-Debian, 05. 02. 2017, 20:38:46

Předchozí téma - Další téma

Jara-Debian

Ahoj,
po nějaké době se na Vás obrátím s dotazem.
Jak rozhejbat přes server síťovou tiskárnu HP LJ Pro MFP M125nw, síťová tiskárna samsung mně funguje.
Momentálně to mám na serveru s Mint 18, který mám v plánu jak vše zprovozním předělat na debian 8 (bez graf. rozhraní).
Už jsem udělal minimálně 5 debian serverů, různé funkce: file server, web server, včetně přihlášení ssh. Někde i RDP.
Zkoušel jsem i nějakou instalaci podle HP.

Nyní řeším cups a ldap, potom bude možné provozovat plně linuxovou síť.

Děkuji za pomoc

Palo M.

Ked je tlaciaren sietova (zapojena cez RJ45 do siete a nie cez USB do servera), tak mozes na nu tlacit aj bez servera. Skratka sa z desktopu pripojis cez siet rovno na tu tlaciaren (ta tlaciaren ma v tom pripade IP adresu, bud pridelenu cez DHCP, alebo manualne nastavenu v tej tlaciarni). (Na serveri ma vyznam tu tlaciaren rozbiehat len vtedy, ked chces tlacit priamo z toho servera, ale ked tam nemas graficke rozhranie, tak asi ani nie.)

Pozeram, ze ta tlaciaren nie je postscriptova, takze potrebujes driver. Ci je driver pre tuto konkretnu tlaciaren uz v Debiane, alebo musis driver pre linux stahovat od vyrobcu tlaciarne a manualne instalovat, to uz netusim, kedze tento model nevlastnim. Skus sa z desktopoveho stroja pripojit na tu tlaciaren, je sanca ze to skratka pojde.