GDM3 po spuštění zamrzne (klávesnice i myš)

Založil jhrdka, 29. 04. 2011, 20:23:28

Předchozí téma - Další téma

jhrdka

Dobrý den,
právě jsem podle zdejšího návodu http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,491.0.html nainstaloval nejaktuálnější 64bitové Debian Wheeze (testing), nicméně po spuštění Xek a gdm3 se přihlašovací obrazovka sice zobrazí, ale nejde hýbat myší ani cokoliv psát klávesnicí. Dokonce nejde ani přepnout do terminálu (Ctrl + Alt + F1). Pomůže jedině tvrdý restart. Říkal jsem si, že to bude ovladači grafické karty, tak jsem nainstaloval a nakonfiguroval nesvobodné fglrx, ale chová se to úplně stejně.
Předem díky za pomoc...

Konfigurace:
Ntb HP Compaq 6735s
Procesor: AMD Turion X2
Grafika: ATI Mobility Radeon HD3200
Verze jádra: 2.6.38-2

Fantomas

A co zkusit odinstalovat gdm3 a nainstalovat gdm verzi 2? To by mohlo zabrat.

Migilenik

Fantomas: těžko muže něco odinstalovat když mu nejde klavesnice.

jhrdka:Jedná se o bug v udev, taky se, mi to stalo, stačí kdy nabootuješ nějake liveCD, nebo pokud máš, jiný systém na disku, a na oddíle kde máš instalovaný debian smažeš adresář /Run. Poté jen rebootni do debianu a vše pojede.
Ubuntu je jen preview verze Debianu!

Fantomas

To Migilenik: Proc by nemohl neco odinstalovat, live cd, chroot a muze cokoliv.

ulo

Ten bug je potvrzen a to řešení se tu objevilo už taky. Myslím si, že je zbytečné řešit GDM2, pokud to řešení pomůže :-)
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

Migilenik

Citace od: Fantomas kdy 30. 04. 2011, 12:34:21
To Migilenik: Proc by nemohl neco odinstalovat, live cd, chroot a muze cokoliv.

1) je to prasarna
2) gdm3 funguje vyborne, s tim vubec problemy nejsou
3) gdm2? to se vratime na stromy?
Ubuntu je jen preview verze Debianu!

Hobild

Citace od: Migilenik kdy 30. 04. 2011, 17:20:12
3) gdm2? to se vratime na stromy?
Zbytecne to hrotit. GDM2 ma oproti trojkove verzi nektere prednosti. Me vyhovuje sirsi nabidka moznosti v prihlasovacim okne, zejmena volba grafickeho prostredi pro spoustene sezeni. Neni to navrat na stromy, je to uvazene pouzivani vhodnejsiho nastroje. Tot vse, emoce s tim nemaji nic od cineni. At pouziva, co se mu hodi.
H.

Fantomas

To Migilenik: Proc prasarna? A proc navrat na stromy? Moc se zeres...

Migilenik

CitaceMe vyhovuje sirsi nabidka moznosti v prihlasovacim okne, zejmena volba grafickeho prostredi pro spoustene sezeni.

čoveče nevim kde žiješ ale to je v gdm3 taky ;-)
Ubuntu je jen preview verze Debianu!

Hobild

Citace od: Migilenik kdy 14. 05. 2011, 11:09:09
...nevim kde žiješ ale to je v gdm3 taky ;-)
nevim jak ted, asi uz pokrocili. Kdyz mi gdm3 prislo na komp poprve, bylo to tristni. Vzhledem k tomu, ze mi v gdm2 nic nechybi, automaticky to nahazuju na kazdy komp, ktery mam pouzivat.

Nejak nesnasim, kdyz mi nekdo nekam nacpe polofunkcni zmetky namisto dosud plne vyhovujiciho reseni - clovek je vic tester, nez uzivatel. Zlaty stable.

H.