Upgrade Lenny to Squeeze

Založil Ota Trkola, 01. 10. 2009, 18:22:51

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Ahoj, jakožto ne úplně zdatný uživatel Debianu bych si potřeboval jednou pro vždy udělat jasno. Jedná se mi o to, jestli existuje nějaký jediný a správný (oficiální?) postup, jak bezpečně a správně provést upgrade z Lennyho na Squeeze. Hledal jsem na netu, dostal jsem různé rady, a postupy se dost lišily. Jak to tedy doopravdy je?

Mám v současné době totiž velké problémy na Squeeze přejít. Když jsem upgradoval z Lennyho, tak mi vůbec nenaběhli Xka a nepodařilo se mi systém nijak zachránit. Když jsem provedl čistou instalaci, tak jsem zase měl problém s bugem v Nautilu, kdy při pokusu o nastavení celý spadl a také se mi vůbec neinicializoval ovladač na GK ATI.

Ještě přikládám postup, který jsem použil pro upgrade:

V souboru /etc/apt/sources.list jsem editoval položky lenny na squeeze popřípadě stable na testing
Poté postupně zadal do terminalu tyto příkazy:
sudo aptitude update
sudo aptitude install apt dpkg aptitude
sudo aptitude full-upgrade

poté restart a tma.

Petr Krčmář

Ten postup vypadá správně. Nahlásilo to nějaký problém při aktualizaci? Co znamená "tma"? Určitě to alespoň něco dělá. Co?

Ota Trkola

Během aktualizace to hlásilo spoustu problémů, hlavně s Networkmanagerem, ale i spoustu dalších. Po restartu prostě klasicky rozhozený xorg.conf s jakousi chybou ve smyslu že nelze spustit grafické prostředí. Jestli to bylo třeba tím, že jsem neodinstaloval fglrx ovladač před upgradem, kdo ví. Teď už mám docela strach se do upgrade pouštět.. Jen bych potřeboval vědět co jsem udělal asi špatně.

Petr Krčmář

Pokud je problém jen s X.org, tak je chyba pravděpodobně v konfiguraci. Jaké konkrétní problémy se při aktualizaci objevily? To je velmi podezřelé, já jsem podobný upgrade dělal mnohokrát a neměl jsem s aktualizací balíků nejmenší problém.

Ota Trkola

Jaké konkrétní chybová hlášení se objevila si již přesně nepamatuju. Jen vím, že většinu dobu co probíhal upgrade, se pořád dokola ukazovala chyba networkmanageru. Nicméně by mě zajímala hlavně problematika nesvobodného ovladače GK. Je ho potřeba před upgrade nějakým způsobem odstranit nebo ne? Popřípadě jak?

Petr

Na přechod jsem použil deb http://ftp.de.debian.org/debian/ squeeze main Pak jenom apt-get update a apt-get dist-upgrade. Pokud jsem zvolil aptitude dist-upgrade tak mi to naházelo kolize a dál jsem to neriskoval. Ovladač na grafiku není třeba odstraňovat nebo aktualizovat.
Nic není zadarmo a vše souvisí se vším.

Petr Krčmář

Citace od: otas.pe kdy 02. 10. 2009, 17:53:18
Je ho potřeba před upgrade nějakým způsobem odstranit nebo ne? Popřípadě jak?

Ne, ale podle mého názoru je to tak, že ATI ovladač se kompiluje proti konkrétní verzi X a jádra. Já jsem osobně nikdy ATI neměl, ale u nVidia se musí zkompilovat ovladač do jádra (modul). Proto mě nVidia vždycky štvala, protože po každém update jádra je potřeba znovu ovladač sestavit, jinak to samozřejmě nejede. Tipuju, že to bude podobný případ. Zkus znovu instalační postup ovladače včetně kompilace.

Jinak samozřejmě více řekne log Xek.

Ota Trkola

Všem zúčastněným moc díky za rady, ale bohužel můj počítač se testingu nějak brání. Nepojme ani upgrade z Lennyho, ani čistou instalaci. Nechám testing ještě uzrát a pak ho zkusím znova.