OpenOffice Base - aj, jaj, jaj ...

Založil Radek, 25. 09. 2009, 21:32:16

Předchozí téma - Další téma

Radek

Vytvořil jsem si příruční (lokální) databázi. Docela malou, něco víc než 100 záznamů, cca 1.5 MB (plánováno řádově stovky záznamů, několik MB) v Open Office 2.4. Ajta, ajta ...

Tak nějak lze listovat záznamy s pomocí formuláře. Tak nějak lze vyhledávat text. Ale jakmile nevíte přesně co hledáte a zkusíte tabulku záznamů, následuje totální katastrofa. Tabulka se překresluje se strašným úsilím, mnohokrát a přitom zbytečně, CPU 100 %, větráky zběsile hučí, všechno trvá MINUTY. Počítač víceméně visí, nelze se ani přepnout mezi okny, nelze nic. Prostě - totálně nepoužitelné. A přitom se mi často stává, že vím, že "to tam někde je", ale nevím přesně jak.

Hledal jsem co nastavit v preferences a nenašel jsem nic.

(1) Dá se s tím něco dělat? To jest, jak získat "náhled" záznamů přes tabulku nebo něco takového?
(2) Co jiného použít místo Open Office?

Jak vypadá moje databáze?
(a) Pouze text - vlastně články s autorem, titulem, URL, datem, atd. Nebobsahuje grafiku ani jiné speciality.
(b) MEMO field u každého záznamu - velikost od několika byte do desítek KB.

Chce se svižné vyhledávání v textu, podle polí, několika (asi tak tří) klíčů a pomocí "náhledů" obsahu záznamů, pokud nevíte co přesně hledáte. Databáze je privátní, není na síti, není sdílená. Byl bych rád, kdyby URL fungovalo na "click!", v Open Office se mi to nepodařilo. Ale není to nutné.