Kategorie

Založil Ripper, 09. 01. 2009, 17:17:22

Předchozí téma - Další téma

Ripper

To je super, že je tu třeba kategorie Debian a hry, ale nějak tu chybí asi to, v čem Debian trumfne ostatní distribuce a to je nasazení Debianu na serveru, chtělo by to založit nové téma, něco jako Debian na serveru.

Xgamer

Keď už sme pri tých kategoria, mne by sa tu celkom páčila ešte kategoria tipy a triky(Návody) kde by boli návody od uživateľov debianu, pripadne postup inštalácie,keby tu zablúdi nejaký začiatočník, aby sa hneď nezlakol keď si tu prečíta niekto z príspevkov ;), čo treba inštalovať v pripade inštalácie na notebooku,vyladenie ....
Scio me nihil scire.

Ripper

Podle mě triky a tipy či snad nějaké návody se pro fórum moc nehodí. Spíš když už tohle tak něco jako howtoforge či debianadmin v češtině či slovenštině. Ale tak to je můž názor. Když sem zabloudí někdo úplně nepoznamenaný Debianem  ;D, tak se zeptá a někdo odpoví.

kouzer

To už by bylo asi lepší udělat záložku na debian-linux.cz vedle odkazu na forum a přidat tam třeba wiki nebo tak...

Tomas Jancik

Vašim přáním bylo vyslyšeno...

royzjíždět teď ještě wiki by asi bylo trochu moc... nevím jak to vidí Petr Krčmář, ale to by chtělo daLší tým lidí, kteří by tvořili obsah a udržovali to...

kouzer

Citace od: Tomáš Jančík kdy 09. 01. 2009, 20:27:21
Vašim přáním bylo vyslyšeno...

royzjíždět teď ještě wiki by asi bylo trochu moc... nevím jak to vidí Petr Krčmář, ale to by chtělo daLší tým lidí, kteří by tvořili obsah a udržovali to...
Já myslel odkaz na debianí wiki (http://wiki.debian.org/).. Když už je to portál zaměřený na debian, tak by tam asi neměla chybět. Akorát jsem to tam zapomněl dopsat. Pardon.

Tomas Jancik

ale tohle je český portál, takže by tam měl asi být odkaz na českou wiki. stejně jako je tam odkaz na české fórum...

nicméně ten hlavní web je v rukách Petra Krčmáře, tak uvidíme jak se k tomu vyjádří on...

kouzer

No já myslím, že angličtině se stejně uživatelé debianu nevyhnou... :) Ale byl to jen nápad.

Boogey

#8
Cetl jsem ted prispevek od pridavani VYRESENO pred temata a ted napad na vytvoreni Wiki. Urcite Wiki je super, ale beh na dost dlouhou trat. Myslim, ze by nebyl spatny napad, kdyby prispevky, kde bude vyreseno, nekdo daval hned do wiki. Samozrejme v upravene a inteligentni forme. Jen postup vyreseni problem, bez dalsiho "balastu". Predpokladam, ze chapete, co myslim :)
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Tomas Jancik

pokud tu wiki tak moc chcete, udělejte to stejně jako jsem to já udělal s fórem... obraťte se na sorávce domény debian-linux.cz Petra Krčmáře a domluvte se s ním na subdoméně...
a nebo založte doménu vlastní...
já osobně jsem teď docela pracovné vytížen a navíc jsem nikdy nenapsal žádný smysluplný wiki příspěvek, takže za sebe si na to netroufám...

Miro churchyard Hrončok

Co se týče kategorií, myslím si, že sami brzo poznáte, že kategorie hry a programování bude celkem mrtvá. Jinak je tu podpora pro hardware, ale nějak mi chjybí obyčejný thread na dotazy ohledně softwaru, například ohledně pracovních prostředí, nebo jednotlivých aplikací. Například zrovna mám problém s vypalováním LigtSribu, takže topic založím v hardwaru, ale pokud budu mít například problém s Thnarem nebo třeba s Pidginem, kam mám "jít"?

jimi

Citace od: Miro "churchyard" Hrončok kdy 10. 01. 2009, 13:23:39
Co se týče kategorií, myslím si, že sami brzo poznáte, že kategorie hry a programování bude celkem mrtvá. Jinak je tu podpora pro hardware, ale nějak mi chjybí obyčejný thread na dotazy ohledně softwaru, například ohledně pracovních prostředí, nebo jednotlivých aplikací. Například zrovna mám problém s vypalováním LigtSribu, takže topic založím v hardwaru, ale pokud budu mít například problém s Thnarem nebo třeba s Pidginem, kam mám "jít"?

Proc by melo byt zrovna programovani mrtvi? To ze tam neni nic tedka neznamena, ze to bdue na furt, za par tydnu muze bejt uplne mrtva volna dizkuze a zivim bejt prave to programovani ;) Dle me k Linuxu programovani patri, at uz v PHP, Pythonu, nebo v C...
Toho bohdá nebude, aby český linuxák z boje utíkal...

Tomas Jancik

taky tu máme kategorii správa a instalace softwaru, kam se mlžou psát otázky kolem programů...

Miro churchyard Hrončok

já si pod správou a instalací představil správu ve smyslu odinstalace a pod. Jakože prostě APT. Ale dobře. Přijde mi hloupý míchat problém s instalací softwaru s konkrétním problémem s aplikací. Ale dobře, aspoň vím kam s tím ;)

Petr Krčmář

Já myslím, že nemá moc smysl řešit kategorie předem. Pokud se objeví víc příspěvků a my jako admini uznáme, že se hodí pro ně založit novou kategorii, pak ji založíme. Reagoval bych až na reálnou situaci. Je zbytečné probírat to takhle "nasucho".

Co se týče Wiki, jsem otevřený novým nápadům. Mám ale zkušenost takovou, že třeba na Rootu se využívá minimálně (kromě překladatelů FreeCulture). Ale jak říkám: proti nejsem. Uvidíme, jak se to vyvrbí, případně zda se objeví někdo, kdo bude ochoten se o Wiki starat. Prostoru na serveru je dost :-D.