debian testing s novymi balikmi

Založil Erich Stark, 17. 05. 2009, 23:10:43

Předchozí téma - Další téma

nazir

Koneckonců, vždycky můžete nainstalovat holý stable a překlopit si repozitáře na testing...

Erich Stark

Citace od: nazir kdy 18. 05. 2009, 21:40:48
Koneckonců, vždycky můžete nainstalovat holý stable a překlopit si repozitáře na testing...

ale preco to robit ked hned mame po ruke testing? :)
ale zda sa mi ze kebyze pouzijem netinstall cd a instalujem kde4-full tak mi to nenainstaluje vsetko ako pri samotnej isntalacii
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

nazir

#17
Proč?  No když v tom ta síť funguje... ;^)
Neříkám, abys to celé instaloval hned z netinstalu, práskni tam jen holý systém a pak už si to dolaď k obrazu svému (to je jediný případ, kdy používám aptitude, antož se při této příležitosti to jeho ncurses gui s možností browsit po předpřipravených tascích a tématicky seřazených balíčcích zatraceně hodí).
Já volím vždy tuto cestu, protože mi tam z těch předdefinovaných tasků vždycky naskákají prapodivné balíčky (a třeba se mi tam cpe exim, místo postfixu, na který jsem zvyklý), KDE ostatně taky instaluju po vybraných kouskách a ne celého molocha...

Erich Stark

Citace od: nazir kdy 18. 05. 2009, 22:48:41
Proč?  No když v tom ta síť funguje... ;^)
Neříkám, abys to celé instaloval hned z netinstalu, práskni tam jen holý systém a pak už si to dolaď k obrazu svému (to je jediný případ, kdy používám aptitude, antož se při této příležitosti to jeho ncurses gui s možností browsit po předpřipravených tascích a tématicky seřazených balíčcích zatraceně hodí).
Já volím vždy tuto cestu, protože mi tam z těch předdefinovaných tasků vždycky naskákají prapodivné balíčky (a třeba se mi tam cpe exim, místo postfixu, na který jsem zvyklý), KDE ostatně taky instaluju po vybraných kouskách a ne celého molocha...

No ja nikdy neviem co presne chcem, tak som si to robieval ze som nainstaloval vzdy full ci uz gnome alebo kde a potom daval prec co nechcem :-D
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Boogey

Zajimavej zpusob, ale kdyz testuju, tak to delam taky. Nainstaluju vse a kdyz zjistim, ze je to k nicemu, tak to leti pryc :D
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Hynek (Pichi) Vychodil

Citace od: Erino72 kdy 18. 05. 2009, 22:31:21
Citace od: nazir kdy 18. 05. 2009, 21:40:48
Koneckonců, vždycky můžete nainstalovat holý stable a překlopit si repozitáře na testing...

ale preco to robit ked hned mame po ruke testing? :)
ale zda sa mi ze kebyze pouzijem netinstall cd a instalujem kde4-full tak mi to nenainstaluje vsetko ako pri samotnej isntalacii

No já osobně bych taky doporučil tento způsob instalace. Nainstaluji netinst stable minimum, přehodím na testing, nainstaluji aptitude a přidávám X, desktop, ... co potřebuji. Podotýkám instalace což je procedura, kterou v Debianu dělám zpravidla jen jednou jedinkrát za život daného HW, zcela výjimečně po cca 5letech pokud se na daném sytému dlouho nic neupdatovalo. Podotýkám, že se bavím o desktopu.
Proč se trápit, když máme Debian

Ota Trkola

Net install mi asi také nepůjde, když squeeze nedetekuje síť.

Boogey

To bylo mysleno jako netinstal od Stable, pak prehodit na Testing a doinstalovat zbytek + update.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Ota Trkola

To je zase trošku proti proudu ne? To můžu rovnou upgradovat Lennyho co mám nainstalovanýho. Jen mě prostě zajímá proč není v testingu detekována síť.

nazir

Možná proti proudu (i když nevím proč), zato funkční...
BTW: doposud jse neodpověděl, zda se jedná o ethernet, nebo wifi.
Třeba by stačilo při té instalaci jen zkontrolovat, zda se nahrávají příslušné moduly (je tam možnost si je případně ručně (výběrem ze seznamu) označit k nahrání)...

Ota Trkola

Je to prostě kabel z routeru, takže asi ethernet. ale lenny síť pozná bez problémů.

Ota Trkola

Nevíte tedy někdo, jak je to s nastavením DHCP sítě v testingu? Proč se automaticky nedetekuje a jak ji nastavit? Díky.

Erich Stark

Citace od: otas.pe kdy 20. 05. 2009, 14:56:37
Nevíte tedy někdo, jak je to s nastavením DHCP sítě v testingu? Proč se automaticky nedetekuje a jak ji nastavit? Díky.

tam je proste nejaky bug kvoli comu nejde net, skusal som to aj tak ze siet nastavim az po instalacii ale vtedy mi tiez nesol net..

teraz som robil stable-->upgrade squeeze-->kde4
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ota Trkola

OK, jen se nemůžu rozhodnout, jestli upgadovat na testing nebo zatím zůstat na stable. Pro upgrade hrají novější verze software ale proti zase stabilita a spokojenost s lennym.

Erich Stark

Citace od: otas.pe kdy 20. 05. 2009, 15:27:28
OK, jen se nemůžu rozhodnout, jestli upgadovat na testing nebo zatím zůstat na stable. Pro upgrade hrají novější verze software ale proti zase stabilita a spokojenost s lennym.

ak mas grafiku lepsiu ako ja tak by som urcite upgradol, to KDE4 je uz fajn a ide bez problemov
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."