Instalace Sony Vaio Pro 13

Založil xttenza, 12. 02. 2017, 11:36:27

Předchozí téma - Další téma

xttenza

Hned na začátek chci upozornit,že nejsem nějaký študovaný expert!!!! ;D
Ahoj,ahoj,potřeboval bych pomoc ohledně instalace Debianu na Sony Vaio SVP132A... Před týdnem jsem koupil SSD Samsung PM961 128 GB, M.2. pár let zpět jsem používal Ubuntu,tak jsem se rozhodl,že chci zkusit Debian... Chyba... Ani za boha to nemůžu rozchodit. Zkoušel jsem googlit,zkoušel jsem vygooglené rady použít,zkoušel jsem live dostribuce,net,i stažení celého debianu(amd64x,dvd1), zkoušel jsem i použít "zrcadla" na aktualizování,i instalaci bez,zkoušel jsem Legacy režim i UEFI,zkoušel jsem Lilo i Grub... po instalaci mi vždy vyskočí hláška: krok instalace selhal. Nyní se můžete pokusit krok zopakovat...." po instalaci bez zavadeče mi to hodí tohle: "nebyl nainstalován žádny zavadeč ,buď protože jste tomu tak chtěl,nebo vaše architektura zavadeč nepodporuje. Budete muset ručně zavézt jádro /vmlinuz.........." ví někdo co s tím,už mě to přestáva bavit  >:( :'(

xttenza

Tak jsem ted zkusil ubuntu nainstalovat a ta sama chyba,grub nejde nainstalovat,zkusim jeste update bios

Roman Horník

#2
"krok instalace selhal. Nyní se můžete pokusit krok zopakovat"
Chtělo by to, jakmile se objeví takováhle hláška, stisknout klábosy [L-Alt] + [F4] a podívat se na detaily. Zprovoznil jsi vůbec síť (ideálně přes kabel)?

P. S.: Nechybí Ti potřebnej firmware? Můžeš se pokusit o instalaci s obrazem, kterej obsahuje firmware pro různý zařízení:
https://cdimage.debian.org/cdimage/unofficial/non-free/cd-including-firmware/
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

xttenza

Nejde tam nainstalovat ani windows 10,ani w8,takze neaktualizuju bios 😠😠😠😠

xttenza


Roman Horník

#5
BIOS NEpotřebuješ aktualizovat, pokud funguje.
U noteknih od HP dokonce není možný na novějším BIOSu provozovat vícejádrový CPU - buď se neinicializuje zavaděč libovolnýho systému, nebo je aktivní jen jedno jádro. Čili aktualizace BIOSu může bejt na škodu. Že woknouzy nejdou nainstalovat, je známý, protože znaj jen ty svý souborový systémy (NTFS, FAT), ty ostatní jsou jim cizí.
Hlavně se radši k síti připoj síťovým kabelem, ne přes Wi-Fi, který vyžaduje dodatečný ovladače (takže ani na woknouzech to nemusí fungovat)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

čepi

Ja bych zacal presnejsim popisem v jakem kroku se ti ta instalace zasekne. Z popisu neni presne patrne jestli to nevidi ten M.2 disk nebo jestli nejde jen nainstalovat zavadec do gpt.
Nejlip kdyz das screenshot.
Problem take muze byt s tim SSD, nepises jestli je to AHCI nebo NVMe verze, nepises jakou verzi debianu se pokousis instalovat, vlastne ten popis problemu je velmi vagni.

Uvadis ze ti nejde nainstalovat ani windows10, tam je co za problem ze nejde? Nevidi disk/oddily?
Ma ten NTB vubec slot M.2? Nedal jsi to nahodou do jineho slotu? Nebo to slotu pro 3G modem?
(nekteri vyrobci maji v BIOSu omezeno jake typy PCIe zarizeni muzou v techto slotech fungovat)
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

xttenza

Citace od: Roman Horník kdy 12. 02. 2017, 15:48:27
BIOS NEpotřebuješ aktualizovat, pokud funguje.
U noteknih od HP dokonce není možný na novějším BIOSu provozovat vícejádrový CPU - buď se neinicializuje zavaděč libovolnýho systému, nebo je aktivní jen jedno jádro. Čili aktualizace BIOSu může bejt na škodu. Že woknouzy nejdou nainstalovat, je známý, protože znaj jen ty svý souborový systémy (NTFS, FAT), ty ostatní jsou jim cizí.
Hlavně se radši k síti připoj síťovým kabelem, ne přes Wi-Fi, který vyžaduje dodatečný ovladače (takže ani na woknouzech to nemusí fungovat)


Windows kdyz instalujes,tak je potreba vymazat partition a vytvorit nove oddil  :D ;D ;D Wifi mam,ta funguje,to problem neni,bohuzel tenhle srac nema ethernet  8)

Citace od: čepi kdy 12. 02. 2017, 17:33:07
Ja bych zacal presnejsim popisem v jakem kroku se ti ta instalace zasekne. Z popisu neni presne patrne jestli to nevidi ten M.2 disk nebo jestli nejde jen nainstalovat zavadec do gpt.
Nejlip kdyz das screenshot.
Problem take muze byt s tim SSD, nepises jestli je to AHCI nebo NVMe verze, nepises jakou verzi debianu se pokousis instalovat, vlastne ten popis problemu je velmi vagni.

Uvadis ze ti nejde nainstalovat ani windows10, tam je co za problem ze nejde? Nevidi disk/oddily?
Ma ten NTB vubec slot M.2? Nedal jsi to nahodou do jineho slotu? Nebo to slotu pro 3G modem?
(nekteri vyrobci maji v BIOSu omezeno jake typy PCIe zarizeni muzou v techto slotech fungovat)

Instalace se zasekne u konce,kdy se ma instalovat zavadec,v tomhle okamziku se sekne,debian jakakoliv verze,ubuntu,predpokladam,ze i dalsi OS. Pisu,ze jsem zkousel vsechnomozne,jak 7,tak i 8 a dokonce i 9,priznavam,nic starsiho jsem nezkousel. Windows dokonci instalaci a po nasledovnem restartu,kdy se ma instalace jeste dokoncit(nastaveni uzivatele atd....),tak se proste nenabootuje ani za boha(stejne jako Linux,ktery nema zavadec,systemy disk vidi,bios mi pise,ze pevny disk v ntb neni.... ne,nejsem tak blbej  :o :o. Kdyz je tam od vyrobce jenom tohle,tak tam nic jineho dat nemuzu,jedna se o model SVP1321.... prosim kouknout na typ ntb a pak polemizovat,co tam jde a co ne  ;D ;D v kramu ,kde je ssd koupeny,pisou ,ze je to nvme

Roman Horník

Proto jsem psal, abys po "záseku" stisknul [L-Alt] + [F4]. Udělals to? Tam se dozvíš totiž důvod, najdeš tam chybovou hlášku, kterou chci vidět.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

čepi

#9
Nic, opet koukam ze tu píčovinu s odhlasovanim po nejake dobe v pripade psani dlouhyho prispevku jeste nikdo neodstranil a psat se mi to znovu nechce.

Jednoduse mainboard v NTB nejspis neumi nabootovat z toho M.2 NVMe disku, skusil bych updatovat BIOS/UEFI (pomoci OS na predchozim disku) a instalovat v UEFI rezimu a GPT partition + ujistit se ze v UEFI neni zakazano bootovat z M.2 slotu, pokud to nepomuze tak muzes linuxovej zavadec nahrat napr. na USB disk (prodavaji se takovy ty maly co sotva couhaj ze slotu) nebo SD kartu (= to zarizeni musi byt samozrejme pritomno pokud chces s OS fungovat).

Tazatel si priste odpusti detinske radobyvtipne pripominky, lidi kteri ti chteji poradit na to vetsinou nejsou zvedavi a take nemaji vesteckou kouli aby zjistovali kde si co kupoval.

Pokud nic z popsaneho nepomuze a problem neni jinde, pak je mozne ze mainboard (chipset) jednoduse NVMe nepodporuje a ten disk tam nerozjedes, at uz tam byl puvodne SATA nebo M.2 disk, urcite byl v AHCI verzi.
EDIT: nejen ze je to mozne ale velmi pravdepodobne a asi to bude i pravda.
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG