TeXLive 2008

Založil bhy, 20. 07. 2009, 13:08:23

Předchozí téma - Další téma

bhy

Ti z nás, co píštou v (Xe)(La)TeXu a používají Debian, vědí, že v Debianu je stále jen TeXLive 2007, v mnoha ohledech už zastarávající (chybí polyglossia, unicode-math atd.), a že TeXLive 2008 pro Debian je v nedohlednu, spíš se rovnou počká na 2009 a kdoví kdy ta bude (v Debianu). Jde o to, že TeXLive má vlastní package management a naroubovat jej na Apt není nejsnazší. Jde taky samozřejmě nainstalovat TeXLive 2008 ručně, mimo Apt, jenže pak Apt neví o její přítomnosti, a když chcete něco k TeXu z Aptu, třeba Kile, bude to chtít doinstalovávat kopu závislostí z TeXLive 2007, které už máte v novější verzi, jen Apt o nich neví.

Řešili jste někdo úspěšně tuto situaci? Máte TeXLive 2008 v Debianu a netrápíte se s dependencemi? Máte nějaká doporučení? Díky moc.

Jakub Lucký

http://www.tug.org/texlive/debian.html

Nejde si podle tohoto návodu udělat vlastní pakáž?
Developers, developers, developers, developers, developers!

bhy

díky za tip, o equivs jsem nevěděl; když jsem na tu stránku koukal posledně, ještě to tam nebylo. stejně je to ale docela dost práce, protože musím nejdřív odinstalovat stávající TeXLive a s tím mi ze systému zmizí na ní závisející balíky jako Kile, které pak budu muset znova instalovat. proto by mě zajímalo, jestli s tím má někdo konkrétní osobní zkušenost. ale asi se do toho pustím tak jako tak:)

Jakub Lucký

Dá se instalovat i odinstalovávat pomocí parametrů --ignore-depends
Developers, developers, developers, developers, developers!