Vyřešeno: Instalace Etch na NTB MSI VR630

Založil wildboar, 24. 01. 2009, 16:03:26

Předchozí téma - Další téma

wildboar

Dobrý den,

    mám NTB MSI VR630 s chipsetem nVIDIA MCP77MV. Nedaří se mi na něm nainstalovat ani Debiana (Etch 4.0r6, resp. verzi s jádrem 2.6.25 od Kenshi Muto - obě pro AMD 64) ani Ubuntu (8.10 AMD 64). Zkoušel jsem procházet různé diskuse, ale zatím se mi nepodařilo najít řešení, které by odstranilo můj problém.

    Při bootu jsem i zkoušel zadávat různé parametry (jako například noapic, nolapic), ale stále bez většího pokroku.

    Originální iso image z debian.org sice nabootoval z CD, ale během instalace přestal mechaniku znát a dožadoval se instalace ovladačů. Custom installer od Muta se dostal o něco dále, ale pak totálně vytuhl při rozpoznávání HW (tuším, že to bylo někde kolem rozpoznání síťovky) - pomohl tvrdý restart. Zkusil jsem ještě installer pro windoze (http://goodbye-microsoft.com/). S ním jsem se dostal zatím nejdále. Tam jsem skončil v bodě, že nerozpoznal řadič disku.

    Ubuntu se chovalo podobně. Když jsem dal instalaci nebo spuštění Live CD bez parametrů, vytuhl opět někde kolem bodu rozpoznávání síťového HW. S parametry nolapic a noapic sice nevytuhl, ale instalátor spadl (i Live CD) do konzole s promtem

BusyBox v1.10.2 (Ubuntu 1:1.10.2-1ubuntu6) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

(initramfs)

Nenašla by se zde náhodou nějaká dobrá duše, která by mě nasměrovala správným směrem? Zkusím ještě dále hledat a experimentovat, ale velmi by mě potěšilo, kdybych to již brzy vyřešil.

    Děkuji

        Petr K.

Tomas Jancik

když jsem instalovat debian na svůj ntb (Asus m51vr) tak instalátor taky jakoby vytuhnul při rozpoznávání hardwaru, ale po nějakké době (ccs 2-3) minuty se zase rozjel... během isntalace se mi toto stalo několikrát, ale samotný systém teď už jede v pohodě...

wildboar

Bohužel mně se to nerozjelo ani po čtvrt hodině:-(

PK

Petr Krčmář

CitaceNenašla by se zde náhodou nějaká dobrá duše, která by mě nasměrovala správným směrem?

Já bych Tě nasměroval na Google. Hned první odkaz z "VR630 Ubuntu" vede na fórum, kde se to řeší a vyřeší:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1009417

airlive

Podívejte se jestli máte vypnutý AMD Cool n quiet a AMD Live! v BIOSu. Občas to způsobuje problémy.

Erich Stark

Ja mam priblizne rovnaky problem..

mam hp pavilion dv7-1040ec a skusal som tam nainstalovat debian etch 4 r6 a vzdy ked sa dostalo na nacitavanie ovladacov na mechaniku tak mi ju nenaslo..a doteraz neviem co s tym :-D
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."