[Vyřešeno] Problém se sítí po probuzení z uspání do paměti

Založil Roman Horník, 01. 11. 2012, 08:15:27

Předchozí téma - Další téma

Roman Horník

Nazdar,

po probuzení z uspání do paměti (S1) mi odmítá poslušnost síťovka VIA VT6102 (Rhine II). Síť sice běží, ale blbě, je nestabilní a pomalá (rychlost i latence). Po restartu systému ale funguje normálně, ale po restartu ifupdown nefunguje vůbec.
Zkoušel jsem v BIOSu i S3, ale problémů je tam tolik (síť, CPU, občas grafika, systém po čase zamrzne), že je lepší stroj rovnou vypínat.
Problém se objevuje dlouho, nezáleží na jádru, ani na BIOSu (nedávno jsem ho flashnul nejnovější verzí z r. 2008, akorát mám o něco vyšší výkon CPU a GPU, problémy s ACPI vyřešeny nebyly).
Jádro mám 3.7.0-rc3-1 (vlastní), ale na jádru nezáleží, dělá to i "tovární" 3.2.x.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

omelius

Ja mám na starej mašine tiež tú istú sieťovku, je to integrované na doske od msi tuším. Robila mi problémy s dlhším lan káblom ako 5 metrov :D tak som to vzdal  a kúpil si za 5€ novú sieťovku a tá ide ako hodinky. Takže vyskúšaj si najprv pingy a packet loss. Ďalej by mohol byť problém v tom aké pakety sa posielajú sieťovke pri tom uspaní. Som raz rozbehával Wake on LAN a vtedy som musel magic packet pridať do konfiguračného súboru nepamätám si už akého ale boli tam aj iné pakety ktoré keď boli zapnuté tak robili po štarte neplechy že to nechcelo ísť, tak by som sa s tým pohral.

Roman Horník

No tak UTP kabel mám dlouhej 15m, připojení je stabilní, ale jen do uspání.
Dá se samotná karta nějak reloadnout?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

omelius

#3
no dá sa jedine takto:
# ifdown eth0 && ifup eth0

vyskúšaj pridať kernelu parameter irqfixup

našiel som totiž bug ktorý by to mohol spôsobovať ak to nepomôže tak mi sem pošli súbor /etc/network/interfaces nech to môžem odskúšať na mojej doske a potom ti dám vedieť či som na niečo prišiel

EDIT: je tu ešte jedna možnosť reštart modulu
# rmmod via-rhine && modprobe via-rhine

Roman Horník

Díky, to mě mohlo napadnout, ale ňáko nenapadlo ???

* irqfixup je bez efektu
* ifupdown má nějakou chybu, hází mi chybovej kód 127
* reload modulu ale funguje, dokonce bleskurychle.

Díky :)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

omelius

no tak je to bug v jadre respektíve v module via-rhine a ak sa ti nechce v kuse reloadovať modul tak skús vytvoriť súbor /etc/pm/config.d/local a pridať do neho riadok SUSPEND_MODULES="via_rhine"

viac info tu: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/267779

Roman Horník

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz