Dotazy > Programování

odebrani práva pro spuštění

(1/1)

Matzke_Jennifer:
Ahoj, dostal jsem za ukol:

odebrani práva pro spusteni. uzivatel po spusteni sktipru zada cestu k adresari, ve kterem se vyhledaji vsechny spustitelne soubory. Nasledne se toto pravo odebere. Soucasti rese ni bude kontrola platnosti cest a zobrazeni textove informace o prubehu cinnosti.

Jen nevím upřímně jak na to.. Byl by tu někdo tak hodný a pomohl mi? či napsal přímo jak na to ? :/

Děkuji předem

Roman Horník:
Bóóóóóóóže, tak nakonec budu dělat domácí úkoly, a to zřejmě pro 3 žáky jedný konkrétní školy (a možná třídy), protože během vyučování dělaj cokoliv jinýho, než aby dávali pozor a látku se snažili pochopit  :o
Dyť něco podobnýho už chtěla dirtyqeen, akorát tam se jednalo o nalezení souborů se shellovou hlavičkou, kontrolu spustitelnosti, která, když vyšla negativně, příznak spustitelnosti se tomu konkrétnímu souboru přidal.

Takže zase - vemeš si find a vyhledáš v zadaný složce do požadovaný hloubky spustitelný soubory (viz man find) a na každej z nich aplikuješ chmod -x, čímž jim odebereš spustitelnost. Celý to můžeš zabalit například do cyklu for.
Protože jsem předchozí skriptík dost okomentoval, nemělo by to bejt vůbec těžký, jsou tam taky dokonce 2 možnosti zadání cesty. Nicméně, když ňákej konkrétní krok nebudeš vědět, stačí se zeptat. Výsledek můžeš pro revizi hodit sem.

Matzke_Jennifer:
děkuji :) jinak davat pozor davame v hodine, ale nema to smysl, kdyz si "ucitel" tam dělá svoje a mluvi si k tomu sám pro sebe,.. tak z toho moc nepochytime, a navic ani neděláme nic společného se zadáním domacich ukolu.. bohuzel, musime si poradit sami, a jako nekdo kdo s tim nikdy nedelal, a neni mu to poradne vysvetleno, tak musime zadat o pomoc ty, kteri jsou ochotni nam pomoct  :) takzeeee, dekuji mockrat za odpoved! sama bych to proste nezvladla..

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi