Nešlo by větší písmo? [vyřešeno]

Založil Firzen, 27. 01. 2010, 13:54:40

Předchozí téma - Další téma

Vadí vám také malé písmo?

Ano
1 (100%)
Ne
0 (0%)

Celkem hlasů: 1

Hlasování ukončeno: 28. 03. 2010, 14:54:40

Firzen

Zdravím všechny,

na tohle fórum skoro nechodím a nepíšu příspěvky - což je myslím škoda. Není to ale tím, že by nebylo pěkné, to zas ne, líbí se mi úplně stejně jako moje oblíbené ubuntu fórum. Jenže je tady jedna vada - všechny texty jsou podle mě prostě příliš titěrné. Nedá se to písmo nějak aspoň trochu zvětšit? V prohlížeči to samozřejmě udělat můžu, ale to se pak zvětší i obrázky a vypadá to ..no, víte jak.
Nejde to udělat nějak v profilu či nemohl by administrátor na základě ankety písmo trochu zvětšit? :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

nazir

V prohlížeči to můžete nastavit v css, něco ve stylu:
* {
font-size:large !important;
/*  line-height:1.3 !important; */
}

...a zvětší se jen ten text (místo large možná použijte jen medium, záleží na dpi monitoru)...
Je to rychlejší (a efektivnější), než se domáhat úpravy v kódu každé stránky/fóra, na které chodíte...

Firzen

No to bych vymyslel taky, ale jak prohlížeč přesvědčit o tom, že má připojit i toto css? Toť otázka. :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

nazir

#3
Ve firefoxu, nebo SeaMonkey to komfortně provedeš pomocí rozšíření Stylish, nebo méně komfortně pomocí css v chrome adresáři v profilu, v Opeře i ostatních moderních browserech to jde afaik taky nějak jednoduše,

Firzen

Díky za nakopnutí. Ne, já jsem prostě takový lenoch od kosti, až jsem v Iceweaselu našel, že lze nstavit minimální velikost všech fontů na všech stránkách a tím se to celé vyřešilo.  Prostě já.. :D  (aspoň už mě znáte)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

nazir

Ano, ta možnost tam je, ale bohužel ne vždy to 100% funguje, záleží na css stránek.  Občas se prostě setkáš s weby, které i přes tuto minimální velikost fontu mají písmo malé a nečitelné. 
Pomůže vypnout fonty definované stránkou, ale pak zase záleží na fontech, které máš definované Ty v browseru, aby moc nerozhodily layout té stránky, + na dpi. 
Jednodušší mi příjde si ve Stylish nadefinovat pár globálních nastavení (jedno s large, druhé s medium atd), mezi kterými můžeš operativně přepínat z dolní lišty FF/SM/IW/ǏA z ikonky Stylish a pár nastavení pro konkrétní zlobivé weby...
Nějaké příklady jsem na to téma psal v jednom threadu na fóru czilla...