Debian a aktualizacie.

Založil New1, 19. 03. 2009, 21:46:05

Předchozí téma - Další téma

New1

Pouzivam Debian asi mesiac, a asi 2 mesiace pred tym som pouzival ubuntu, vlastne to bola moja prva skusenost s linuxom vobec :o islo mi na nom vsetko akurat som mal nejaky bug zo zvukom (nesli mi systemove zvuky ako klikanie a tieto zbytocnosti, no v hrach, filmoch aj naraz vo viacerych aplikaciach hej ) no rozhodol som sa skusit Debian, nakolko je jeden z najstarsich a je stabilny, bal som sa instalacie ale bola uplne jednoducha az na to ze som prvykrat zabudol ist do Advanced a zvolit si graficke prostredie  :'( no nakoniec som ho mal, nainstaloval som aj EVIL-ATI driver aj Madwifi a super vsetko ide... az na to ze grafika mi neslape v hrach az tak dobre ako na bubunte , myslim ze to bude jadrom , mam jadro 26 tak myslim ze to bude tym, co som vygooglil tak predpokladam ze je zvolene koli stabilite s ktorou som fakt brutalne spokojny  8) a ryhchlostou tiez, viem ze su moznosti skompilovat si vlastne jadro pripadne upgrade nejakou formou no jedna vec je pre mna trochu zahadou a to su upgrady, pouzivam normalen apt sem tam mi tam nieco upgrejdlo no bude upgrade kernela v tejto verzi (lenny 5), alebo až v dalsej???


Erich Stark

Myslim si ze v lenny toto jadro zatial ostane dlhsi cas.. ;)
A inak neviem presne kedy ale v blizkej buducnosti ma prejst 2.6.28 z sida do testing :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Petr Krčmář

Citace od: Erino72 kdy 19. 03. 2009, 22:16:57
Myslim si ze v lenny toto jadro zatial ostane dlhsi cas.. ;)
A inak neviem presne kedy ale v blizkej buducnosti ma prejst 2.6.28 z sida do testing :)

Já už asi týden jedu v testingu na jádře z unstable a naprostá spokojenost.

New1

Radsej pockam a jedna sa mi hlavne o hry inac som spokojny rozmyslam  si prihodit este nejaky orezany bubuntu mozno Galadriela cisto len na hry...

Erich Stark

Citace od: Petr Krčmář kdy 20. 03. 2009, 09:15:18
Citace od: Erino72 kdy 19. 03. 2009, 22:16:57
Myslim si ze v lenny toto jadro zatial ostane dlhsi cas.. ;)
A inak neviem presne kedy ale v blizkej buducnosti ma prejst 2.6.28 z sida do testing :)

Já už asi týden jedu v testingu na jádře z unstable a naprostá spokojenost.

Neviete kedy by tam mali dat officilane to nove jadro?
a inak v testing je teraz openoffice 3 a aj KDE4 alebo stale KDe 3.5.10 ?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Petr Krčmář

Citace
a inak v testing je teraz openoffice 3 a aj KDE4 alebo stale KDe 3.5.10 ?

V testingu je OOo 2.4.1 a KDE 3.5.5.

karel kudrna

applet pro hlídání aktualizací máš?
hmmm...

Erich Stark

zda sa mi ze nie, ako doinstalovat? :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

karel kudrna

používám Xfce4, ale applet je pro Gnome...apt-get install update-managerjako root...nebo si to pohledej v synapticu, jestli ho nemáš takapt-get install synaptic ;)
hmmm...

Erich Stark

Uz viem kde je chyba, ked instalujes debiana bez mirroru tak tam toho viac nemas :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

karel kudrna

Citace od: Erino72 kdy 06. 04. 2009, 20:53:19
Uz viem kde je chyba, ked instalujes debiana bez mirroru tak tam toho viac nemas :)
dobrý ;D
hmmm...