Kmail+FTP+Pomoc+Prachy

Založil USAMA, 29. 12. 2020, 10:50:06

Předchozí téma - Další téma

USAMA

Zdar,
mám takových vícero problémů na mým debianu 10 - 64 bit vyřešit.
1) Prostě to nechápu ale Kmail mě nejde nastavit tak abych přijímal poštu imap z mého serveru na web4u.
2) U Web4u jsou uživatelé ve formátu xxx@xxx.cz takže když se chci pomocí nějakýho KDE nástroje připojit na ftp tak mám prostě smůlu protože ten zavináč uvnitř KDE prostě nesežere. GFTP funguje normálně. Nevěděli by jste nějaké řešení?
3) Zvládli by jste někdo zkompilovat 32 bit libgtk1.2 na 64 bit debianu Buster(10) nebo nějak nainstalovat?

Za rady budu rád i pošlu nějaký prachy. :-) Aneb prachy jsou, kvalitní lidi nejsou. :-)
Díky moc! :-)

Roman Horník

#1
Hoj,
asi by se hodilo, kdybys trochu problém #1 rozvedl, přece jen uživatelů KDE tady moc není.
Každopádně:
1) Píše nějakou chybovou hlášku? Jedná se opravdu o IMAP4 a ne o POP3, SMTP? Není potřeba šifrovací klíč?
2) Zkus nahradit @ za %40
3) libgtk1.2 je strašně stará knihovna. Především má svoje taky fousatý závislosti, který stejně tak dobře nenainstaluješ (a když přitlačíš, může nastat závislostní peklo).
Řešil jsem to tak, a je to fakt mravenčí práce, že jsem stáhnul balík knihovny z nějakýho archivního repozitáře, rozbalil ho a samotnou binárku dal na místo určení, pak se snažil spustit program, co ji žádal, a když jsem měl to štěstí, tak mi napsal chybovou hlášku, že mu chybí jiná knihovna. A tak dále, a tak dále, a tak dále, a když už jsem měl sakra kliku a na disku bordel jak v Chanově před bytovkou, program tak nějak fungoval (jinak hodí SEGFAULT a nehneš s ním).
Jakej program ji vyžaduje?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

USAMA

Ahoj,
děkuji moc za odpověď a omlouvám se za zpoždění mé reakce.

1) to by jsi asi musel viděl reálně. Jedu zatím na thunderbirdu, tam to funguje normálně.
2) Zkusil jsem, bohužel jsme to nerozchodil. Ale MC, GFTP to zvládají. Zase by jsi to musel vidět. :-)
3) libtk používá starej Pro/E WILDFIRE 3. zrychlilo by mě to start programu. Zase by jsi to asi musel vidět. :-)

Měl by jsi zájem to vidět?

A děkuji za rady! :-)

Roman Horník

Nemám s tím problém ;)
Napiš detaily do SZ.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Nechci vám do toho nějak zbytečně kecat, ale řešení by mělo být zde zveřejněno.

Roman Horník

Kdybys zbytečně nekecal, tak to zveřejním ;D
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

USAMA

No ty kráso ty jsi ze Seče? tak to jsme od sebe kousek! :-)) Nechtěl by jsi to vidět reálně? A co to je SZ?

Roman Horník

SZ (nebo PM) jsem Ti poslal 8)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz