Knihovna fotografií

Založil marp, 16. 03. 2015, 10:37:07

Předchozí téma - Další téma

marp

Mám takový problémek, používal jsem jistou dobu Fedoru 21 Workstation a v ní byl Shotwell ve verzi 0.21. Nyní jsem na Debianu 8 Jessie a když spustím Shotwell, tak se mi zobrazí chybová hláška a program se ihned ukončí: "Vaše knihovna fotografií není kompatibilní s touto verzí aplikace Shotwell. Knihovna je vytvořena ve verzi 0.1 (schéma 21). Spuštěná verze je 0.20.1 (schéma 20). Použijte prosím nejnovější verzi programu." Samozřejmě jsem hledal, jestli pro Debian není novější verze Shotwellu, ale není.  Potřeboval bych nějak nakonfigurovat či opravit knihovnu fotografií, aby mi Shotwell fungoval - používám ho dost často na stahování fotografií z digitální zrcadlovky.
Marek Marp Pszczolka
Lenovo B590 + Debian 10 Buster

Brano Dohoda

Len tak co ma rychlo napadlo  /home/user/.config/ a tam delete configurak Showtell a spust s termianalu showtell co to napise... to robym ako prve ak nieco nejde :)
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

marp

#2
Jj, Shotwell se spustil, akorát teda s prázdnou knihovnou, ale ta se snad načte při dalším exportu fotek. jen je to ve složce /home/.local/share/shotwell/data a tam smazat photo.db
Díky za nakopnutí!
EDIT: Při dalším normálním spuštění Shotwellu se knihovna aktualizovala a vše je v pořádku!
Marek Marp Pszczolka
Lenovo B590 + Debian 10 Buster

Brano Dohoda

Aha to je v local/share jasne tak ale aspon som ta nasmeroval to ma tesi ze to facha ako ma ;)
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz