Hlavní nabídka

UPS

Založil Roman Horník, 10. 04. 2010, 06:46:48

Předchozí téma - Další téma

Roman Horník

UPS
Nazdar,

mám v plánu koupit si starší UPS zdroj, mám zálusk na APC smart-UPS 1000. Chci se zeptat, jestliže je nominální napětí interní baterie 12V (cca 14.4V), dal by se k ní paralelně připojit 40Ah Pb akumulátor z auta? Neudělalo by to něco s nabíjecím obvodem zdroje? Je to totiž pro napájení cukrárny, jsou tam 2 pokladny, osvětlení (zářivky), 2 počítače (1× pracovní + 1× server) + 1 LCD monitor + tiskárna, nabíječka noteknihy (má mrtvou baterii), to je asi všechno, do 600W bych se měl vejít, zdroj snese tuším 670W. Chci zajistit, aby UPS běželo s touhle zátěží i několik hodin v kuse, kvůli tomu tam radši udělám výkonnější chlazení.
Má s tím někdo praktický zkušenosti, klidně i s jiným UPS? Teoreticky by to mělo jít, praxi ale nemám a nechci moc riskovat. Při nejhorším bude na externí nabíječce a bude se k UPS připojovat automaticky pomocí přepínacího relé z auta (snese 40A), ale to se mi zdá bejt zbytečně složitý a nákladný.

Ještě jedna otázka- jak dlouho trvá, než se UPS "rozjede" při výpadku/znovuzapnutí napájení? Je to hned, nebo ihned? On třeba můj stroj nesnese výpadek delší než cca 200ms, to hned vypne :-\

Předem díky za reakce.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Roman Horník

Nikdo nic?  :(
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Firzen

Záleží na tom, jaký je vnitřní odpor toho akumulátoru v UPSce a toho z auta. Jinak o rychlost sepnutí náhradního zdroje bych se nebál. Zřejmě to bude klasické zapojení bez procesoru - a tedy bude to téměř okamžité (bavit se o milisekundách je celkem směšné ;)).
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

Hynek (Pichi) Vychodil

Citace od: Firzen kdy 29. 06. 2010, 00:51:00
... (bavit se o milisekundách je celkem směšné ;)).
Vážně? Já bych řekl, že jedna perioda signálu v síti je 20ms (50Hz) to znamená, že bych si tak tipl, že všechny UPS budou mít reakci v řádu několika ms. T.j. hodně dlouho na to, aby to zvládl procesor.
Proč se trápit, když máme Debian

Roman Horník

Oběma moc díky, bál jsem se toho, aby reakční doba nebyla delší jak by vočko 200ms, protože i tak krátká mezera může způsobit nežádoucí restart týhle mašiny.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz