Problemy s pripojenim na ICQ cez Pidgin

Založil geronimo72, 09. 08. 2010, 17:53:19

Předchozí téma - Další téma

geronimo72

Dobry den,

pouzivam Debian Lenny a Pidgin verziu 2.4.3-4lenny7. Od soboty sa mi nedari pripojit na ICQ resp. obcas sa pripoji ale onedlho sa zase odpoji a vypise len chybu ze sa neda pripojit a ponukne tlacitko reconnect. Skusil som nainstalovat aj Kopete a nic sa nezmenilo, take iste problemy s pripojenim. Vyskusal som to aj na druhom pocitaci s rovnakym systemom a Pidginom a rovnake problemy. Potom som este nabootoval z live CD do Ubuntu 10.04 a pouzil ich IM ale ten sa tiez nedokazal pripojit. Zrada nie je v ICQ pretoze v praci na Win a QIP mi pripojenie fungovalo cely den bez problemov.

Pred chvilou sa Pidgin pripojil, vsetky kontatky boli offline a po nejakej minute sa odpojil s chybou "Lost connection with server: Connection reset by peer". Na internete som nenasiel ani slovo o nejakych novych problemoch. Vedel by mi prosim niekto poradit kde robim chybu?

Dakujem

Roman Horník

Jestli se nestalo to, co se poslední dobou stává docela často- ICQ používá už zase novej komunikační protokol. Nebo se taky mohlo stát, že server AOL (nebo kdo to teď má) si chce povídat jen a jen s originálním ICQ programem.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

geronimo72

to mi tiez napadlo, lenze v takom pripade mi mal problemy aj qip a ten cely den fungoval uplne bezchybne...

Roman Horník

Něco mi říká, že je qip povolená alternativa.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

geronimo72

mozne to je, ale ako som vcera vecer zistil, priatelke, ktora pouzia ubuntu 9.04 pidgin funguje bez problemov... tak som sa nasrdil, zavolal providerovi a ten mi povedal, ze problemy ma icq a niekolko roznych providerov je postihnutych. takze to vyzera tak, ze mi neostava nic ine len cakat :)

Erich Stark

Citace od: Roman Horník kdy 09. 08. 2010, 20:33:15
Něco mi říká, že je qip povolená alternativa.

Podla licencnych podmienok ICQ nieje povolena ziadna alternativa. Mozno QIP len rychlo reaguje na zmenu programu a doprogramuje co treba :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

fik236

pozde, ale prece - uz jen proto, ze i todle jsem si procital pri reseni stejneho problemu

v lenym jsmem mel pidgina 2.4.x fungoval, fungoval a pak najednou prestal (nemoh se pripojit)

zkusil jsem z backportu nainstalovat novejsi - 2.7.x ale se stejnym vysledkem (ale pritom mi stale trebas LICQ fungoval ... )

pak jsem nekde vyguglil cosik o servrech, tak jsem ho opsal z toho LICQ a pak jeste vypnout SSL a huraaa pidgin beha (teda ta verze 2.7.x - u ty 4-kovy neni zaskrtavatko s tim ssl)

jeste jako pridavek dam link na wiki qipu, kde jsou dalsi servry a porty ...
http://wiki.qipim.cz/index.php/Zm%C4%9Bna_p%C5%99ihla%C5%A1ovac%C3%ADho_serveru

snad jsem nekomu pomoh, pac ja se s tim trapil nekolik mesicu ;-)