Špatný focus v Gnome 3 při prvním přihlášení

Založil mike, 23. 07. 2012, 10:13:08

Předchozí téma - Další téma

mike

Ahoj, řeším již od prvního upgrade na Gnome 3 cca před rokem problém, kdy je po prvním přihlášení po zapnutí počítače špatný focus na oknech. Projevuje se to tak, že klepnutí myší na něco v aktivním okně funguje, jako bych klepnul na něco, co je pod tím. Např. spustím program klepnutím na ikonku na ploše a program se spustí, ale už ho nemůžu používat jakýkoliv klik funguje, jako bych klepnul na to co je pod oknem (konkrétně tedy desktop). Když spustím jiný program, tak se situace opakuje, a pro změnu funguje zase klik na předchozí program, někdy na ten nový, ale už se nedostanu na ten sterý a nefunguje většinou ani klepnutí na menu v panelu, nejde spustit Activities (pouze pomocí Alt+F1, ale pak stejně na nic nejde kliknout). Již mnohokrát jsem prohledal web a zdá se, že jsem s tímto problémem osamocen, takže neznám řešení a ani se mi nechce vyplňovat bug report, protože by to nikdo nemohl zopakovat.

Tento problém je pouze po prvním přihlášení (GDM3), musím se hned odhlásit a pak zase přihlásit a pak už vše funguje jak má. Stále odolávám tomu, abych celý systém přeinstaloval, přece jen mi už funguje několik let (testing verze, někdy doplněno pár sid nebo výjimečně experimental balíčky s pravidelným update). To samé provozuju na notebooku a tam to funguje jak má. Zkoušel jsem i smáznout konfiguraci, nahradit ji konfigurací z notebooku a nic nepomohlo.

Nemá někdo nápad, čím by to mohlo být, případně neměl někdo podobný problém? Předem díky za pomoc.