počítač na práci

Založil l_o_g, 28. 02. 2012, 11:41:20

Předchozí téma - Další téma

l_o_g

Zdravím,
mám v plánu si do práce koupit desktop. Koukal jsem na nabídku alzy, czc atd. a nejsem si jistý, co si vybrat. Bohužel se v HW tolik nevyznám. Chtěl bych si nechat od vás poradit, které PC je kvalitní a pojede na něm Debian. Hlavní kritérium je kvalita (PC+monitor+doplňky). Stači i tipy, co hledat, nebo čemu se vyhnout.

Počítač mám v plánu využívat asi takto: internet, psaní textů, programování, testování aplikací pro  numerické výpočty (musí mít trochu výkon), multimedia (hudba/video).

Díky.
Spokojený uživatel Debianu Squeeze.

Roman Horník

Takhle- nejlepší by bylo, kdyby sis počítač sestavil sám, není to nijak složitý a za tu samou cenu dostaneš výkonnější stroj, mající v sobě moderní komponenty, kterýmu můžeš věřit. Když to dokážou cvičený opice v Číně, co předtím obdělávaly pole s rejží...
Teď jde o to, kolik do něj chceš dát, my se pokusíme pro Tebe najít co možná nejvhodnější komponenty.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

l_o_g

Nevím, co takhle 30 000 i s DPH. V pátek zjistím, jestli je nějaký cenový strop.
Spokojený uživatel Debianu Squeeze.

Roman Horník

Pro představu: před 2 lety jsem za 15k, tedy za polovinu, postavil výkonnou herní mašinu s 8GiB RAM a ~980GiB HDD, v ceně byla klávesnice, laserová myš, LCD 1920×1080 a sestavení (za litra).
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

ulo

Mně se taky zdá 30k zbytečně moc na to, co jsi popsal, že budeš dělat.
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

Roman Horník

No tak výpočetního výkonu není nikdy dost, jádro zkompilovaný za 5 minut taky není k zahození :)
Teď jde o to, kolik do toho chceš vrazit, ale kupovat sestavu se nevyplatí.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

l_o_g

Dobře, tak sestavu ne ;-)
Spokojený uživatel Debianu Squeeze.