označování vyřešeného

Založil Jakub Lucký, 09. 01. 2009, 18:34:05

Předchozí téma - Další téma

Jakub Lucký

Je záhodno označovat thready, které jsou vyřešeny za vyřešené?

Na ubuntu fóru se tak za mých dob dělo (Upozornit admina -> admin doplní do nadpisu [VYŘEŠENO]) dle na anglických serverech běžného [SOLVED]
Developers, developers, developers, developers, developers!

Tomas Jancik

určitě dobrý a osvědčený nápad...

bude to ale chtít podporu moderátorů... a jelikož je naše fórum nové, bude to asi chvíli trvat, než se někteří vyberou... zatím jsem zlákal 2, které znám už z ubuntu fóra, tak se s nimi zkusí dohodnot...

nazir

Proč s tím zatěžovat moderátory, když to může udělat sám autor threadu?

Visterius

Protože ne každý na to má čas/chuť.?

Memento Mori

Debian Sid, E17..

,,Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu."

Jakub Lucký

A taky proto, že ne každý (obzvláště nováčci) se k tomu threadu vrací...

Vycházím teda ze svých zkušeností na Ubuntu fóru (rok až dva zpět)
Developers, developers, developers, developers, developers!

nazir

#5
Eh?  Co je prosím na té změně subjectu první zprávy časově a chuťově náročného?  Vždyť to je záležitost pár sekund -- stačí maximálně dvakrát kliknout myšítkem a zmáčknout devět kláves...

Pokud mi někdo pomůže vyřešit můj problém, tak (kromě poděkování) je tohle snad základ slušnosti (jak k rádci, tak i k případným dalším lidem s podobným problémem)...

Pokud se autor k threadu nevrátí, těžko lze soudit, zda se jeho problém opravdu navrhovaným postupem vyřeší, že (co funguje na mojí konfiguraci, nemusí vždy nutně fungovat na podobné konfiguraci někoho jiného).
Ale mně to je v podstatě jedno, já nic nechtěl, já se jen zeptal... ;^)

EDIT: ale uznávám, že lidé jsou různí a že tu řeším blbosti...

Visterius

Protože BFU mají samotné psaní na fórum a už řešení problémů za vrchol námahy. Nemůžeš po nich chtít cokoliv navíc.. A btw je lepší tyto věci řešit, když už je fórum zaběhlé a s větším počtem uživatelů, teď je nás tu všehovšudy cca. padesát, myslím.

Memento Mori

Debian Sid, E17..

,,Internet je to modré e na ploše, po jehož spuštění se zobrazí Seznam internetu."

Petr Krčmář

Určitě výborný nápad. Otázka ale je, jestli je lepší [SOLVED] nebo české [VYŘEŠENO]. Já jsem pro druhou variantu. Nerad vidím anglická slova tam, kde je můžeme nahradit hezky českými. Ale nechám to na auditoriu.

Martin 'Želva' Malý

#8
Lidé na Ubuntu fóru většinou témata neoznačují, protože neví, jak se to dělá a netuší, že by to měli udělat. Chybí k tomu nějaká "osvětová kampaň" - nějaké důležité téma nebo nějaké pravidlo, kde by se o tom dozvěděli.

[SOLVED] podle mě opravdu není dobrá volba... [vyřešeno] mi připadá akorát decentní.

EDIT: Našel jsem téma, které je vyřešeno a zamčeno. Tady se budou zamykat vyřešená vlákna? Zamykání mi vždycky přišlo zbytečné, ale někde se to dělá...
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...